Ondra a IVECO DAILY

19. 10. 2020


CZ: IVECO DAILY čtvrté generace je na našich silnicích pořád zastoupené v hojném počtu. Tento vůz, který se vyráběl v rozmezí let 2006 až 2014 se stal věrným společníkem mnoha řidičů. Zajímavostí je, že design navrhlo studio známého italského designéra Giorgetta Giugiara, který mimo jiné navrhoval vozy pro značky jako Lancia, Alfa Romeo a dokonce i Ferrari.
EN: IVECO DAILY of the fourth generation is still represented in large numbers on our roads. This car, which was manufactured between 2006 and 2014, has become a status for many drivers. Interestingly, the design was designed by the studio of the well-known Italian designer Giorgetto Giugiaro, who designed cars for brands such as Lancia, Alfa Romeo and even Ferrari.
 
CZ: DAILY čtvrté generace navíc nabízela i pohon 4x4 a získala si mnoho fanoušků. Jedním z nich je i Ondra. V jeho rodině se samozřejmě jedna DAILY čtvrté generace nachází a navíc je i vkusně upravená. Více se dozvíte v našem rozhovoru s Ondrou.
EN: In addition, the fourth-generation DAILY also offered 4x4 drive and gained many fans. One of them is Ondra. In his family, of course, there is one DAILY of the fourth generation and it is also nicely tuned. You will discover more in our interview with Ondra.
 
Iveco-Daily-(4).jpg

IVECO DAILY, které vlastní Ondrova rodina

CZ: Ahoj Ondro, můžeš se nám představit? 
Ahoj, je mi 19 let, pocházím od Hradce Králové a bydlím v malém městě poblíž. Momentálně ještě studuju, ale chtěl bych se v budoucnu, pokud mi to zdraví dovolí živit jako řidič.
EN: Hi Ondro, can you introduce yourself ?
Hi, I am 19 years old, I come from Hradec Králové and I live in a small town nearby. I'm still studying at the moment, but I would like to be a professional driver !

CZ: Jaký vůz v rodině používáte?
Jezdíme s vozem Iveco Daily 35 S18
EN: What car do you use in your family?
We have an Iveco Daily 35 S18

CZ: Jak vznikla tvá láska k vozům IVECO?
Na tuhle otázku je jednoduchá odpověď, od mala jsem při téhle značce vyrůstal. Již mě vozila jako malého do školky. Můj otec je měl vždy, takže mě k tomu přivedl a líbí se mi stále. Vždy byly spolehlivé a mockrát nezradili.
EN: How did your love for IVECO cars started?
There is a simple answer to this question, I have grown up with this brand since I was a child. We had IVECO before and this car was already driving me to kindergarten as a child. My father always had them, so there it all started and I still like them. They were always reliable and did not broke many times.
 
Iveco-Daily-po-lakovani-(3).jpg
IVECO DAILY po úpravě přední části

CZ: Vaše IVECO je hezky upravené. Jaké úpravy jsi na voze prováděl a co všechno máš ještě s vozem v plánu.
Předem bych rád poděkoval, těší mě to. Už pěkných stovek hodin to bude, přesto ale není nic úžasného. Auto vlastníme téměř rok. Dělalo se toho již mnoho, opomenu klasickou údržbu, která není vidět a bylo ji nejvíce hned po koupi.  Začalo se lakováním dvoubarevných kol, oprava přední části a lakování celého předku – tím auto prokouklo úplně nejvíce, přidali jsme stylové zástěrky pod nárazník a nejvíce náročná byla výroba rámu na střechu, na které je umístěna LED rampa. Ta se líbila hodně lidem jelikož má zabudované navíc i 4 poziční světla. Upravili jsme také drobnosti jako modrá zrcátka, táhla stěračů apod. Interiér zatím spíše původní, doplněn je zatím vysílačkou a stolečkem na palubní desce. Chceme dosáhnout, aby auto bylo na silnici „více vidět“ a hezky ho zvenku osvětlit. Určitě pak také uděláme příjemnější interiér a další věci. Nápadů je hodně, ale zrealizovat už je to těžší. Uvidíme, jak to dopadne, uděláme, co můžeme v podmínkách, jaké máme.
EN: Your IVECO is nicely tuned. What modifications did you make to the car and what else do you want to upgrade with the car?
I would like to thank you in advance, I'm glad. It will be quite hundreds of hours, but there is nothing amazing. We have owned the car for almost a year. Much has been done, I will omit the classic maintenance, which is not visible and that was the first activity after the purchase. Then it started with painting two-tone wheels, repairing the front part and painting the entire front, then we added stylish aprons under the bumper and the most demanding was the production of a roof frame with an LED ramp. A lot of people liked it because it also has 4 built-in position lights. We have also modified details such as blue mirrors, wiper blades, etc. The interior is still rather original, it is complemented by a  and a table on the dashboard. We want to make the car "more visible" on the road and illuminate it nicely from the outside. We will definitely also make the interior more pleasant and other things. There are a lot of ideas, but it's harder to realize. We will see how it turns out, we will do what we can in the conditions we have.
 
 
Iveco-Daily-po-servisu-(2).jpg
Tato IVECO DAILY vypadá skvěle !

CZ: Co bys na závěr vzkázal fanouškům značky IVECO?
Určitě aby jim stroje skvěle fungovali, hlavně hodně zdraví a štěstí na cestách. 
EN: What would you say to IVECO fans in the end?
Definitely to make the machines work great, especially good health and happiness on the road.

CZ: Ondro, děkujeme za rozhovor
EN:Ondro, thank you so much for the interview

 

IVECO DAILY s 1,4 mil km