IVECO DAILY s nájezdem 1,4 milionu km

28. 10. 2022


S autem se musí s citem, a po ránu hezky pomalu, říká majitel staršího IVECO Daily

Pan Jaroslav si koupil v AGROTEC Olomouc před dvanácti lety užitkový vůz IVECO Daily 35S14. Auto, které má najeto najeto téměř jeden a půl milionu kilometrů, je díky jeho výjimečné péči i ve výjimečné kondici.

pan-Jaroslav-s-darkem.png
Pan Jaroslav a jeho IVECO DAILY
 
„A stařečku, co máme dělat, abychom se dožili stovky jako vy,“ ptají se většinou gratulanti jubilantů rekordmanů. Odpověď většinou nikoho nepřekvapí - štamprle po ránu, pohyb nebo nadhled… Ale jak to udělat, aby bylo v kondici auto, které má najeto víc jak milion kilometrů? Soukromý dopravce pan Jaroslav ze Štemberka, který si před dvanácti lety koupil v olomouckém AGROTECu užitkový vůz Iveco Daily má jasno. „Každý kluk si sedne do auta a hned to tůruje. Tak to ale nejde. Já jezdím do práce hezky pomalu, dyť olej se zahřívá pomaleji. A pak, chce to prostě cit a ohleduplnost,“ vysvětluje, proč jeho starší auto vypadá jako mlaďoch.

interier.JPG
Interiér je i po letech ve výborném stavu

Jaroslav je vyučený automechanik. Už 41 let jezdí jako autodopravce. Jeho Iveco Daily s nástavbou od firmy Paragan má na tachometru milion čtyři sta tisíc kilometrů. „I když autům rozumím, servis vždycky nechávám profíkům z AGROTECu. Odborná autodílna je důležitá. Je hodně věcí, na které potřebuji záruku a taky, auto parkuju na ulici, nemám autodílnu, místo, kde bych si mohl leccos opravit.“
 
nastavba-paragan.JPG
Nástavba od firmy Paragan

Hodně věcí a dílů je na jeho autě původních. „Třeba výfuk, dvakrát jsem ho sice přetíral, ale i tak. To, že vydržel, je myslím dobrá vizitka, jak se o auto dobře starám,“ říká spokojeně. Motor se ale z preventivních důvodů vyměnil těsně před hranici milionu kilometrů, což je i tak slušný výkon.
 
vyfuk.JPG
Původní výfuk

Svůj vůz, ve kterém vozí autoskla, pravidelně myje. S opovržením se proto vyjadřuje o majitelích aut, kteří tvrdí, že stačí, když vůz omyje déšť. „Naleštěné auto před domem je pro mě tou správnou vizitkou.“
 
znak.JPG
Znak IVECO 

O novém vozu zatím neuvažuje. „Nikdy mě nenechalo ve štychu, budu s ním jezdit, dokud bude auto schopné.“ Pan Jaroslav dostal jako poděkování za věrnost od AGROTECu servisní šek a od importéra vozidel značky IVECO hezkou vestu.
 
Více zajímavých článků