Ohlédnutí za Czech Cycling Tour

14. 09. 2018


Agrotec byl partnerem na jedné z největších sportovních akcí v Olomouckém a Moravskoslezském kraji tohoto roku. Czech Cycling Tour 2018 na které mimo jiné mohou diváci spatřit týmy, které se účastnili letošní populární Tour de France nebo Giro d Italia.

Čtyř denní závod, započal takzvanou časovkou týmu v Uničově. Díky poměrně rovnému terénu závodníci dosahovali rychlosti přes 50 km/h. Trať o délce 18,2 km nejrychleji zajel tým BORA hansgrohe s časem 19:33. Dres AGROTEC, který po celý závod symbolizoval nejrychlejšího závodníka do 23 let si z této zahajovací etapy odnesl Norský borec Tobias Foss s týmem UNO – X Norvedian. Po tomto krátkém, ale o to víc intenzivním startu jsme se přesunuli přímo do Olomouce, kde startovala epata už o něco delší. Závodníci měli před sebou 197,7 km až na Zámecké náměstí ve Frýdku Místku přes Pustevny, tedy nejvyšší bod trasy s 1008m. Vítězný žlutý trikot si z této části závodu odnesl s náskokem dvou minut Riccardo Zoidl s časem 5:00:59,2.

Po takovém výkonu se závodnici odhodlaně postavili na start bez diskuze té nejnáročnější etapy. Sobotní etapa se dá totiž považovat za opravdovou zkoušku ohněm. Osm horských prémií může být důkazem, nebo i to, že trasa vede na Dlouhé stráně, Červenohorské sedlo, Vidly, Lyru a Hvězdu. Celkové převýšení pouze těchto uvedených hor je 4 979 m. Rozhodovalo se až v posledním okruhu ve stoupání na známe Ecce Homo, z pětice jezdců se odtrhl Zoidl na kterého se ale dokázal dotáhnout český závodník Michael Kukrle, který nakonec vítězství nad Zoidlem vybojoval. „To vítězství je pro mě asi zatím nejvíc, co jsem dokázal“ komentoval Kukrle. Druhý český jezdec Daniel Turek se umístil na dvanáctém místě s odstupem pěti vteřin. Nejrychlejším jezdcem do 23 let a tudíž držitelem našeho bílého dresu se stal Torjus Sleen. Poslední část závodu bývá tradičně zajímavá, protože se zde velmi často rozhoduje o celkovém konečném pořadí.

Závěrečná část závodu dlouhá 147,9 km vedla z Olomouce do Dolan. Hned v úvodu uniklo šest jezdců a po tvrdém stoupání měla tato šestice náskok tři minut. Žádný z těchto jezdců, ale nebyl v čele výsledkové listiny takže favoriti mohli být poměrně v klidu. Dolanský závod tak vyhrál Fortin. Celkovým vítězem se stal Rakušan Zoidl ze stáje Felbermayr Simplon Wels, který doslova ovládl letošní Tour. V českém celkovém pořadí zůstal na desátem místě Daniel Turek (Israel Cycling Academy) a hned za ním Šternberský vítěz Michael Kukrle (Elkov Author). Podívejte se s námi na české vítězství Šterberské etapy.
 

 
Aktuality přímo z Tour