Závod míru U23

06. 06. 2018


Poslední květnový den, město Krnov a Dominik Hašek jako předjezdec 128 jezdců z dvaadvaceti zemí. Tak vypadal úvodní dvoukilometrový prologue letošního Závodu míru jezdců do 23 let, který ovládl norský závodník Rasmus Fossun Tiller. Zajímavostí je, že Dominik Hašek měl srovnatelný čas se závěrem výsledkového pořadí.

Druhý den už začala první závodní etapa závodu z Jeseníku do Rýmařova, byla dlouhá 133 Km. Z Čechů byl nejlepší Jakub Otruba na 21. místě. Vítězem se, ale stal italský cyklista Samuele Battistella s časem 3:21:06. Začátek víkendu rozhodně neznamenal žádný odpočinek protože cíl trasy se nacházel v 1 350 m n.m., jelo se totiž z Krnova na Dlouhé stráně k horní nádrži. Jakmile jako první projel cílem královské etapy Marc Hirschi, měl za sebou dohromady neuvěřitelných 286 Km a v cílovém „kopečku“ to bylo znát. Nicméně jak pro fanoušky tak pro závodníky byl odměnou nádherný výhled.  Nástup závodníků do další etapy po takovém výkonu byl obdivuhodný. Nejlépe ho však zvládl slovinský závodník Pogačar, vyhrál totiž jak poslední etapu tak i celý závod s časem 11:28:51. V cíli totiž získal náskok více něž minutu. Jakub Otruba se stal nejlepším Čechem na 24. místě. Jednalo se o zasloužené vítězství a velice náročnou etapu s pěti vrchařskými prémiemi a stoupáním k cílové rovince k lázeňskému domu Priessnitz. Nepřidalo tomu ani počasí, protože závodníky provázel doslova liják, který si u některých vybral svoji daň.

AGROTEC byl hrdým partnerem tohoto závodu a jsme rádi, že naše vozidla Fiat Fullback a Fiat Doblo mohli doprovázet závodníky přímo na trati v doprovodné koloně před pelotonem. Ve finishi závodníky pro změnu vítala naše vozidla IVECO Daily a Fiat Talento, které jsou pro tyto závodní týmy jako dělané. Sami jsme se na vlastní oči přesvědčili kolik závodních týmů používá právě tyto modely. Daily, které je ideálním společníkem pro přepravu veškerého objemného vybavení týmu. U týmů najdeme ve vozidle například i funkční pračku, která je jistě po takovém výkonu neocenitelná. Samotní závodníci se pak pohodlně mohou pomocí Talenta, které je určené pro přepravu osob pohodlně odebrat do hotelu, kde regenerují na další výkon. Pokud vás zajímá celkové pořadí a více informací tak navštivte stránky závodu.
Další aktuality