V Hustopečích se pojede 1. AGROTEC Eco Rally

30. 08. 2022


To, že se v Hustopečích jezdí rally, už ví každý. Teď se tady ale úplně poprvé koná i eco rally. Nově vzniklý šampionát pojedou sériově vyráběné automobily s alternativním pohonem. Přijďte se podívat i vy! Start i cíl závodu je v areálu sídla skupiny AGROTEC v Hustopečích. Soutěžní vozidla vyjedou na trasu v sobotu 3. září v 8:00 hodin ráno, ve dvě odpoledne startuje zábavný program.


Závod se na rozdíl od běžné rally jede v normálním provozu. Je tedy nutné dodržovat předepsanou rychlost. Vedení závodu stanoví účastníkům ideální stopu v rámci trasy, kterou musí závodníci projet. V případě Hustopečí půjde o dvě etapy (každá cca 150 km po okolí), na které čekají posádky desítky měřicích bodů, ve kterých se bude hodnotit jejich odchylka od ideálního času.

Kromě samotného závodu připravuje AGROTEC Group prezentaci produktů, které taktéž využívají alternativních pohonů. „Ekologická řešení, která budeme v rámci eco rally prezentovat jsou nevyhnutelným krokem v rámci udržitelného rozvoje dopravy. V AGROTEC Group chceme, aby byl přechod na novou alternativu co nejjednodušší, a proto poskytujeme zákazníkům komplexní službu. To znamená poradenství, infolinku, prodej a řešení dobíjení, respektive tankování přímo na míru potřebám zákazníka,“ řekl marketingový specialista Lukáš Manca, který je členem pracovní skupiny Zelený Agrotec.

„AGROTEC Eco Rally je soutěží pravidelnosti. Není to rally v rychlosti, jak ji známe z klasické automobilové rally. Tento závod prověřuje řidiče ve schopnosti orientace dle daného itineráře a dovednosti dodržet stanovenou průměrnou rychlost na daných úsecích. Zároveň je také zaměřena na spotřebu. Soutěží se v nejnižší spotřebě na trati této rally. To vše přispívá ke zdokonalovaní potřebných klasických řidičských dovednosti v rámci pravidel silničního provozu a stylu jízdy s nízkou spotřebou energie. Napomáhá k získávání dovedností v oblasti ekonomiky provozu a enviromentální ochrany životního prostředí pro naši společnou budoucnost,“ řekl předseda pořádajícího AGROTEC AUTOKLUBU v AČR a ředitel této rally v jedné osobě Martin Rada.

„Organizací této soutěže vkládáme náš přínos pro bezpečnou, ekologickou a ekonomickou dopravu budoucnosti. Zapojení do společenských aktivit v rámci organizace sportu v našem krásném kraji pod Pálavou je pro nás naplňování naší společenské odpovědnosti celé AGROTEC Group. Účastníkům přeji krásné sportovní zážitky i krásné chvíle v Hustopečích, ve městě dobrého vína a mandloní,“ říká Martin Rada.

S AGROTECem zpátky do školy

Na místě bude možné si prohlédnout osobní a nákladní automobily, stavební stroje i zemědělskou techniku, to vše s alternativním pohonem. V neposlední řadě zde bude prezentován přístroj určený vinařům Bakus od firmy VitiBot. Jedná se o elektrického autonomního robota, který umí okopat vinnou révu a zajistit postřik proti škůdcům.

Pro návštěvníky bude připraven doprovodný program, který se vzhledem k době konání (poslední prázdninový víkend) bude točit kolem návratu do školy. Na poslední akci prázdnin si tak děti budou moci vyzkoušet vystavenou techniku, vyfotit se u strojů, vyzkoušet modely na ovládání, podívat se na představení Úžasného divadla fyziky, které si pro děti připravilo i drobné zábavné dílničky, a projít si ECO stezku s úkoly. Z těch, kteří ji úspěšně dokončí, vylosujeme pět účastníků, kteří získají školní tašku a pouzdro. Dospělí budou mít příležitost zasoutěžit si o užívání vozu ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV po dobu jednoho roku.V letošní premiérové sezóně se v rámci šampionátu České republiky vyhlášeného Autoklubem ČR odjede celkem 5 eco rally (resp. první se konal v květnu v Českém Krumlově, další v polovině srpna ve Fulneku, 3. září v Hustopečích a poté ve Šternberku a v Janovicích nad Úhlavou).

ECO_RALLY_.jpg