Tým PETRONAS De Rooy IVECO na Dakarské Rallye

14. 02. 2019

V lednu se konal již 41. ročník nejnáročnějšího rallye na světě- Dakaru 2019. Tým PETRONAS De Rooy IVECO ale opět exceloval. Překonal 5000 kilometrů v peruánské poušti, obsadil stupně vítězů a hned se čtyřmi závodními vozy projel cílovou čáru v nejlepší desítce.

Největší výzvou rallye ale není pouze projet cílovou čárou mezi prvními, ale projet jí vůbec. A to se týmu podařilo se všemi čtyřmi svými vozy IVECO Powerstar.

Gerard De Rooy získal třetí místo a v letošním ročníku závodu skončil sedmkrát v nejlepší desítce. Těsně za ním skončil na čtvrtém místě Federico Villagra, Ton Van Genugten získal týmu tři speciální vítězství a cílovou čáru protnul jako sedmý.  Maurik van den Heuvel získal v celkové klasifikaci desáté místo.