Tým Bullen of IVECO Magirus je vítězem Velké ceny Itálie ETRC 2018

11. 06. 2018


Tým Bullen of IVECO Magirus začal skvěle novou sezónu s vítězstvím Velké ceny Itálie ETRC 2018 na konci května na okruhu Misano World Circuit, kde se konalo mistrovství Evropy tahačů 2018.

Fantastický závod tahačů trval celý víkend a jely se celkem 4 závody, 2 v sobotu a 2 v neděli.

Vítězný tým Bullen of IVECO se skládá z týmů Hahn Racing a Schwabentruck. Jejich vítězové se umístili na prvních dvou příčkách, jsou jimi Jochen Hahn z týmu Hahn a Steffi Halmová z týmu Schwabentruck.
Velkou cenu Itálie ETRC 2018 vyhrál tým Bullen of IVECO Magirus se získem 88 bodů. 50 bodů získal Jochen Hahn za první příčku a 34 bodů Steffi Halmová za druhou příčku.

První sobotní závod se musel opakovat kvůli velkému dramatu, kdy došlo ke vzplanutí konkurenčního tahače. Podle vítěze Jochena Hahna byl závod náročný už i kvůli tomu, že se na start museli všichni postavit podruhé. Celkový dojem ze závodu má Jochen Hahn kladný a říká jak skvělé je, že se podařilo získat vítězství pro IVECO doma, v Itálii. Pro Steffi Halmovou byl první sobotní závod závodem debutovým a získala krásné čtvrté místo pro svůj tým z Německa.

Druhý sobotní závod začal s obráceným startovním pořadím. Jochen Hahn získal pro tým Bullen of IVECO čtvrtou pozici a Steffi Halmová se umístila na osmém místě.

První nedělní závod byl opět vydařený, Jochen Hahn ukořistil maximální počet 20 bodů a zvýšil tak svůj náskok v žebříčku. Steffi Halmová byla Hahnovi v patách a obsadila druhé místo.

Druhý nedělní závod se více povedl Steffi Halmové, která se umístila na páté pozicil, Jochen Hahn skončil na osmé pozici a týmový kolega Halmové Körber na deváté příčce.

IVECO paddock byl otevřený během víkendového závodu na okruhu Misano i návštěvníkům akce Truck Driver’s Week End. Zájemci si mohli vyzkoušet vozidla, promluvit si se specialisty a setkat se s piloty týmu Bullen of IVECO Magirus, kteří byli pro fanoušky k dispozici na stánku.

Další Velká cena mistrovství Evropy tahačů FIA 2018 se pojede na maďarském okruhu Hungaroring 16. a 17. června.
 
Více aktualit