Trakker GTF 8x8 do německé armády

18. 09. 2018


Specializovaná společnost pro armádní účely IVECO Defence Vehicles je potvrzena jako privilegovaný dodavatel pro německých ozbrojených sil.

Slavnostní předání vozidla s pořadovým číslem 100 z celkové objednávky 133 vozidel proběhlo v německém Ulmu za účasti zástupců ministerstva obrany a armády. Těchto 133 taktických vojenských nákladních vozidel vyniká svojí vynikající úrovní ochrany a schopnostmi vysoké mobility. Dodání vozidel se vztahuje ke smlouvě z 2015 jako součást programu GTF s čtyřletou dobou dodání.
Vozidla jsou vybavena chráněnou kabinou, která v současné době nabízí nejvyšší úroveň balistické, minové a IED ochrany v pěti různých konfiguracích zahrnujících například různé druhy přepravy, hydraulický jeřáb nebo systém navijáku. Toto sté dodané vozidlo dokazuje silný vztah mezi vozidly IVECO Defence Vehicles a německým ministerstvem obrany, jsou jedním z našich nejvýznamnějších zákazníků, uvedl Vincenzo Giannelli, prezident a generální ředitel společnosti IVECO Defense Vehicles. Jsme hrdí na to, že budeme nadále poskytovat špičková řešení současných i budoucích požadavků německých ozbrojených sil na základě solidní vzájemné důvěry a spokojenosti, která byla v průběhu let budována prostřednictvím naší německé pobočky. Za posledních deset let společnost dodala německé armádě téměř 1 000 vozidel ze široké škály sortimentu, které již byly provozovány i v oblastech jako je Afghánistán. Dalším dodávaným modelem bude 280 vozidel Eurocargo 4x4, které budou dodány ještě tento rok.  
 
Celý článek.