Traktor IVECO Trakker


Inovativní a efektivní řešení zemědělské dopravy


V České republice se přepravuje asi 25 tun zemědělské produkce na 1 hektar zemědělské půdy, což ve výsledku přesahuje 100 mil tun přepravy materiálu v zemědělství za rok. Toto číslo se díky velkému počtu bioplynových stanic a tomu odpovídající potřebě „krmiva“ bude jistě zvyšovat. Stále se také prodlužují přepravní vzdálenosti, a proto je zde neustálý požadavek na zvyšování přepravních objemů a rychlostí přepravních souprav.

To jsou hlavní důvody, které vedly společnost AGROTEC a.s, zamyslet se nad inovativním řešením pro české zemědělce v oblasti přepravy komodit a zároveň tak rozšířit své portfolio o další zajímavý produkt.
 
Na dnešním trhu je mnoho silných a výkonných traktorů, neboť požadavky zákazníků se neustále zvyšují. Proto jsme začali pracovat na dopravním traktoru IVECO, který je nejen velmi silný, ale především zaručuje rychlou a efektivní přepravu. Celý tento projekt je těsně před dokončením a bude představen na mezinárodním veletrhu zemědělské techniky TECHAGRO, který se bude tradičně konat na brněnském výstavišti v termínu 8.-12.4.2018.
 
Mezi výhody Traktoru IVECO TRAKKER, ve srovnání s klasickou traktorovou soupravou, patří mimo jiné vyšší povolená přepravní rychlost, nižší spotřeba PHM, větší kapacita přepravy a také osvobození od tachografu.
 

Efektivní a výkonný

Přeprava hmot z pole bude díky traktoru IVECO mnohem efektivnější než přeprava pomocí klasického traktoru. Efektivní provoz zajišťuje především výkonný a přitom úsporný šestiválcový motor CURSOR 13  s  výkonem až 368 kW. V kombinaci s manuální nebo automatizovanou převodovkou Euro Tronic  se tento traktor stává skutečně nejsilnějším a nejrychlejším dopravním  traktorem na českém trhu.
           

Řešení pro náročné

Traktor IVECO tak bude ideálním řešením pro ty, kteří hospodaří na větších rozlohách nebo jejichž objem přeprav převyšuje objem mechanizačních prací. Díky jedinečné rychlosti tohoto speciálního traktoru je ideální k přepravě takových zemědělských komodit a produktů, u kterých je výsledná kvalita závislá na skutečně rychlém zpracování.
 
 

Nástavby a konfigurace na míru všem zákazníkům

Agrotec má připravené řešení pro každého zákazníka a to i díky spolupráci s firmou UMIKOV CZ s.r.o., která se specializuje na nástavby a přestavby a jsme tak schopni pokrýt veškeré požadavky. Příkladem tak mohou být tyto: standardní sklápěčová nástavba, cisterna pro odvoz digestátu, velkoobjemový návěs nebo systémy vyměnitelných nástaveb.
Takto připravené  soupravy pak zásadním způsobem zvyšují celkovou produktivitu nejen zemědělského podniku.

Trakker nosič zemědělských nástaveb