Daily tahač do 3,5 tuny

23. 01. 2024


Představujeme vám Daily tahač do 3,5 tuny!

 

Co je Daily tahač do 3,5 tuny?

IVECO Daily 50C18HAP je vůz homologovaný do 3,5 tuny a nabízí mnoho zajímavých vychytávek. Základ vozidla je v plné výbavě, aby uživateli nabídla veškerý komfort na dlouhých cestách. Je vybaveno spací nástavbou spacemaster se dvěma lůžky ke spaní. Jedno leží za sedadly řidiče a spolujezdce, druhé nad kabinou vozu.
Přestavba vozidla na tahač návěsů je tou nejzajímavější částí. Aby mohla být Daily považovaná za tahač, musí být vybavena točnou a vzduchotechnikou, která je nutná pro připojení návěsu. Takto vybavené vozidlo má vlastní hmotnost asi 2600 kg, a standartně může připojit návěs do celkové hmotnosti soupravy 7 tun. Po individuálním schválení existuje možnost zvýšit hmotnost soupravy až na 8,7 tun. Takto postavené vozidlo může řídit držitel řidičského průkazu skupiny B+E. Pro náročnější uživatele zvládneme vozidlo postavit na těžším podvozku Daily (až 7 tun), která se už řadí do kategorie N2. Jízda s tahačem návěsů je komfortnější než běžným vozidlem s přívěsem, a to díky jeho stabilitě jak při přejezdu nerovností vozovky, tak z hlediska náchylnosti na boční vítr.

Vozidlo i návěs vždy stavíme na míru zákazníkovi přesně podle jeho potřeb a podnikání.

Pro koho je přestavba vhodná?

Tahač návěsů je vhodný pro podnikatele, kteří převážejí lehký a dlouhý náklad. Příkladem může být přeprava bazénů, pro kterou je toto řešení vozidla ideální. Našemu zákazníkovi jsme dodali vůz s návěsem, který zvládne převézt bazén o velikosti cca 10 metrů. Díky nízkému těžišti a účelně zvýšené hmotnosti návěsu je souprava stabilní a přeprava bazénu komfortnější než s běžným přívěsem. Díky pneumatickému zvedání náprav s velkým rozsahem zvládá překonat běžné překážky provozu i přes svou nízkou světlost.
 
Pro běžnou přepravu materiálu lze za Daily zapojit klasický návěs s třístěnnými shrnovacími plachtami a zadními dveřmi. Návěs umožnuje vozit náklad o délce až 8,9 metrů. Užitná nosnost soupravy je v tomto případě kolem 2,5 tuny. (na fotografiích)

IMG_4153-(1).jpg

IMG_4161.jpg

IMG_4171.jpgZaujal vás tento vůz? Kontaktujte nás, rádi vám nezávazně pomůžeme a poradíme!


Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.