Šampioni udržitelnosti IVECO

27. 04. 2018


IVECO přivezlo na veletrh Intermat 2018 svou širokou nabídku vozidel s využitím pro silniční a městské stavby, v sektoru recyklace a kamenolomů.
Mimo jiné IVECO přivezlo řadu vozidel poháněných plynem.  Prezident Macron na důležité konferenci Evropské komise o financování udržitelného růstu, která se konala v Bruselu 22. března 2018, řekl ke konverzi fleetů pozemních těžkých nákladních vozidel na plyn, že se to týká také rezolutního závazku transformovat sektor dopravy prostřednictvím širokého využití elektrických vozidel a vozidel s pohonem na vodík a přechod těžké dopravy na plyn.

Nový nákladní vůz Stralis X-WAY, stvořený pro stavební logistiku městské služeby, přesně odpovídá současnému trendu ve stavebnictví, jehož hybnou silou je projekt Grand Paris. Vystavovaná verze je na zemní plyn a je tedy ideálním vozidlem pro provoz nejen v Paříži, která je zaměřená na omezení emisí. Nový Stralis X-WAY spojuje nejlepší úsporu paliva a bezpečnostní technologie IVECO s legendární off-road robustností svých nejtěžších vozidel společně s excelentní kombinací vysoké produktivity s nejvyšším užitečným zatížením ve své třídě a jedinečných hodnot celkových nákladů ve stavebnictví. Oblast týkající se recyklace reprezentoval Stralis X-WAY jeřáb, který je ideální pro recyklační průmysl. Stralis X-WAY jeřáb je skvěle manévrovatelný, pyšní se celkově kompaktními rozměry, světlou výškou, trakcí a velkému užitečnému zatížení.
 
IVECO Stralis X-WAY
 
Městský sektor reprezentovala lehká užitková vozidla a nákladní vozy IVECO s nadčasovými alternativními technologiemi pohonu - Daily Blue Power na zemní plyn. Značka vede v čele průmyslu díky jedinečnému udržitelnému řešení, které je neustále žádanější kvůli boji proti změně klimatu a otázkám dosažení čistého vzduchu nad obydlenými částmi měst. Nová Daily Blue Power byla oceněna jako Mezinárodní dodávka roku 2018. Je oprávněná k práci v centru měst v jakoukoli denní dobu, čímž osvobozuje stavební podniky od omezení týkající se životního prostředí. Této prestiže se jí dostalo díky klíčové kombinaci technologie, nízkých emisí a dopadu na životní prostředí, vysokému výkonu a efektivitě. Pro přístup do měst bez omezení vybírají zákazníci ze tří technologií: Daily Hi-Matic Natural Power na stlačený zemní plyn, Daily Electric s nulovými emisemi a Daily Euro 6 RDE Ready s nejpokročilejší naftovou technologií v průmyslu.
Silničnímu sektoru dominoval Stralis X-WAY NP poháněný zemním plynem. Tento model nabízí celodenní provoz v centru měst i na místech s hlukovými omezeními.
 
IVECO Daily Blue Power
 
Segment lomů byl zastoupen vozidly Astra a Trakker, obě v konfiguraci sklápěcího nákladního vozu. Vozidla Astra jsou navržená pro nejvyšší nasazení mimo silnice, zejména těžební práce, práce v lomech, stavebnictví a těžké nákladní dopravě. Všechny detaily byly sestrojeny tak, aby přinesly nejvyšší úroveň výkonu, síly a spolehlivosti při nejtěžších úkolech. Na Intermatu 2018 bylo představeno HD 86,50 Euro VI s plně automatickou převodovkou, konfigurace potvrzující off-road DNA produktové řady IVECO Astra. Pro práci za každého počasí a v jakémkoli terénu je zkonstruován IVECO Trakker – vůz, který zvládá práci i v těch nejextrémnějších off-road podmínkách. Kombinuje spolehlivost, robustnost a efektivitu s technologiemi. Opakovaně prokazuje svou legendární sílu a výdrž v nejtěžších terénech rallye Dakar.
 
IVECO Trakker

Více novinek