Předání vozidel IVECO S-WAY společnosti Logistics Solution a.s

14. 05. 2020


Na přelomu dubna a května jsme postupně předali společnosti Logistics Solution a.s. prvních 17 kusů nových tahačů IVECO S-WAY v jejich tradiční tmavě zelené barvě. Přesné označení AS440S51T/FP napovídá, že se jednalo o tahače poháněné 13 litrovým motorem o výkonu 510 koní, s automatizovanou převodovkou HiTronix a s  pneumaticky odpruženými oběma nápravami. Většina tahačů bude jezdit pod návěsy s posuvnými podlahami a řidič tak má možnost zvýšit si podvozek při nakládání dřevní štěpky nebo krmných směsí u zpracovatelů.

S-Way2.jpg

Zásadní změnu přináší nový S-WAY v designu a komfortu kabiny. Ke zlepšení aerodynamiky přispělo i integrování nové nezávislé klimatizace pod kabinu. V interiéru kabiny je nové snad úplně všechno: oproti předchozímu modelu se zvětšil její vnitřní objem i výška, nová je ergonomie sedaček, tvar volantu, dostupnost všech ovládacích prvků nebo nové teplovodní topení se sníženou hlučností.

S-Way4.jpg
 

Snadné ovládání všech funkcí v kabině pomocí aplikace v mobilním telefonu umožňuje řidiči Smart Connectivity Pack. Ten zároveň dispečerům předává informace o spotřebě a chování řidiče. Největší výhodou této služby je ale možnost vzdálené diagnostiky vozidla, komunikace se servisem v případě že autodiagnostika signalizuje závadu a možnost vzdáleného programování bez nutnosti navštívit servis, což přinese provozovateli úsporu nákladů.

S-Way3.jpg

První zkušenosti řidičů z reálného provozu potvrzují, že rozdíl v komfortu je oproti předchozímu modelu obrovský a naplňuje se i avizovaná úspora paliva až 4%. Nový S-WAY se skutečně podařil!

Více o modelu S-WAY