Plně elektrické E-Doblò – ideální do městských podmínek

31. 05. 2023


Nové plně elektrické E-Doblò naplní potřeby každého. Jedná se o prostorné, flexibilní a všestranné vozidlo, ideální do městských podmínek. Výhodami tohoto elektromobilu je vysoký dojezd a bohatá paleta bezpečnostních prvků.


Fiat Professional představil novinku plně elektrické E-Doblò, které je určeno do městských podmínek a zaručuje bezpečnější jízdu. Vydáním elektrického modelu značka pokračuje v plnění své vize, a to od roku 2027 nabízet výhradně elektrické modely. Fiat navrhuje auta tak, aby vyhovovala požadavkům každého - profesionálům, začínajícím podnikatelům či rodinám. Cílem vytvoření tohoto modelu bylo poskytnout uživatelům komfort při dlouhých cestách. Značka chce nabídnout zážitek z užívání bez stresu, s minimální hlučností a odpružením, které omezuje rázy a vibrace.
 

Prostorné 

IMG-20230530-WA0008.jpg

Mimo nákladový prostor může být použita také kabina řidiče, kde lze zvednout sedadlo spolujezdce a využít úložný prostor pod ním. Položením prostředního sedadla vznikne stolek, který je otočný a promění kabinu na malou mobilní kancelář.

IMG-20230531-WA0000.jpg
 

Bezpečné

Nové E-Doblò dbá na bezpečnost, proto bylo vybaveno řadou prvků aktivní bezpečnosti. Ty pomáhají řidiči při řízení a umožňují mu zážitek z bezpečné jízdy.

 

Výkonné 

U tohoto plně elektrického vozu lze elektrickou energii, která je produkována baterií, využít pro specifické potřeby, například pro elektrické nářadí, ledničku a podobně. E-Doblò nabízí prvotřídní hmotnost až 800 kg, a tak umožňuje naložení až 2 europalet. Elektromobil je vybaven elektromotorem o výkonu 100 kW a 50 kWh baterií, která umožňuje dojezd přes 280 km v cyklu WLTP. Vozidlo nabízí různé režimy jízdy: Normal, Eco a Power, mezi kterými si řidič může vybrat.