Rally Dakar 2020 a tým Petronas De Rooy IVECO

10. 02. 2020


Po několika letech se jeden z nejtěžších motoristických závodů světa přesunul z Jižní Ameriky do Saudské Arábie. Závodníky v různých kategoriích čekaly náročné dny v poušti, kde se na trati dlouhé 7800 km museli vypořádat s extrémními podmínkami.

V kategorii nákladních vozů nastoupila stáj Petronas Team De Rooy Iveco do 42. ročníku Rally Dakar se čtyřmi závodními vozy IVECO, které pilotovali řidiči Janus van Kasteren, Vick Versteijnen,  Albert Llovera a Miciel Becix .

Dvanáct soutěžních dnů prověřilo připravenost techniky a posádek vozů IVECO, které poháněl motor o výkonu přes 1000 koní. V silné konkurenci vybojoval výborné šesté místo jezdec Janus van Kasteren, který dokonce v první půlce soutěže svým časem atakoval i medailové příčky.
 
555560.jpg
Závodní vůz IVECO zdoláva nástrahy pouště

 
Albert Llovera, závodník týmu IVECO z Andorry je nazýván velkým hrdinou Dakaru. Llovera zůstal po nehodě na lyžích hendikepován a řízení jeho závodního vozu IVECO muselo být speciálně upraveno. Celkové patnácté místo z letošní soutěže je pro tohoto jezdce nejlepším výsledkem v průběhu jeho závodní kariéry na Dakaru.

 
   

Manažer týmu Gerard De Rooy st. byl s výkonem spokojený. Stáj teď čeká další náročný úkol a tím je příprava na Rally Dakar 2021, kde hodlá bojovat o přední příčky.