Patrik a jeho IVECO S-WAY

02. 10. 2020


„Esmeralda je modelka na silnicích,“ říká o novém IVECO S-WAY její řidič 
 

Má mnoho nových výhod a vyspělých řešení. Nižší spotřebu, lepší výhled z kompletně propracované kabiny, ale hlavně v současné době veledůležitou konektivitu. Nový IVECO S-WAY! Jak se s novým vozem žije v praxi? A co na něj říká řidič, pro které je druhým domovem? „Hned při první jízdě mě to auto uchvátilo. Je pohodlné a výkonné,“ říká Patrik Albert ze společnosti LOGISTICS SOLUTIONS a.s., která používá flotilu vozidel IVECO S-WAY, dodaných společností AGROTEC Group. Patrik tady pracuje dva a půl roku, letos na jaře mu byl nový vůz IVECO S-WAY přidělený. A hned mu vymyslel jméno – Esmeralda.

_DSC1434-(1).JPG

Patrik za volantem svého vozu


Proč jste dal Vašemu vozu jméno Esmeralda?
Když jsem se jako dítě zrovna nemotal kolem traktorů a jiných zemědělských strojů, trávil jsem čas u své babičky, pravidelně jsme spolu sledovali starý a kdysi hodně populární seriál Esmeralda. První pohled na zelený kamion z Logistics Solutions mi okamžitě připomněl Esmeraldiny krásné zelené oči. Po příjezdu k novému kamionu S-WAY jsem měl jasno. Bude to Esmeralda. Nejen kvůli barvě, ale hlavně pro dokonalost, ta je evidentní.

Co ještě je tedy z Vašeho pohledu dokonalejší, oproti starším modelům?
Kabina je příjemně odhlučněná, oceňuji také skvělý výhled z pozice posádky. Auto má modernější design a útulně zařízený interiér. Skvělý je i vzduchový podvozek na přední nápravě, právě to zvyšuje pohodlnost při jízdě. Rozdíl pozoruji i ve spotřebě nafty, za což lze poděkovat i skvělé aerodynamice vozu. 

_DSC1503.JPG

S-WAY vypadá jednoduše skvěle

Absolvoval jste i jízdu se školitelem na bezpečnou a ekonomickou jízdu s vozem. Jaký to mělo pro Vás přínos?
Školení o ekonomické jízdě bylo velice užitečné, a to hlavně co se týče řízení náklaďáku. Pan školitel z Ecodrive je zkušený, ukázal mi, jak kamion lépe ovládat, a přitom i výrazně ušetřit.

119886140_347700633048528_7170151602489730984_n-(1).jpg

Skvělé výsledky jízdy i díky školení


Proč jste si vybral povolání řidiče?
Už odmala jsem se rád motal kolem velkých strojů, hlavně těch zemědělských. Chtěl jsem jezdit traktorem, jako snad každý malý kluk, a už v té době jsem se o nich, ale i o jiných strojích postupně učil, jak fungují. Můj klukovský sen se o kus posunul potom, co jsem poprvé sedl za volant kamionu svého strýce. Vždy, když jsem měl možnost, která se naštěstí naskytla poměrně často, jsem jezdil s ním.

Co Vás na tom bavilo?
Jak snadno a s přehledem jde řídit tak velký stroj. Chtěl jsem to taky zažít. Co budu studovat po základce byl proto jasný – automechanik. Po dokončení střední školy se můj životní směr od automobilů lehce odklonil, ale po pár letech jsem dostal svou vysněnou příležitost. S počátečním strachem mi pomohl můj dlouholetý kamarád, který se také odhodlal splnit si svůj sen, začali jsme tedy jezdit ve stejný čas a navzájem se podporovali. Já sice narozdíl od něho neměl takové štěstí a do své současné firmy jsem nastoupil až po dvou trochu nešťastných zkušenostech, avšak držím se mottem: Co tě nezabije, to tě posílí.
 

tahac-s-navesem.jpg


Kde všude jezdíte a co všechno vozíte?
Kromě České republiky jezdím i do Německa nebo Rakouska, a to pak zejména do jejich příhraniční. Jelikož tahám za Esmeraldou návěs s posuvnou podlahou, vozím převážně agro komodity a biomasu.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho štastných kilometrů za volantem vašeho vozu IVECO

 

Více o vozech S-WAY