„Nový tahač k promotrucku, to je skvělá reklama,“ říká Matěj Ostřížek

03. 01. 2024


Škála dárků, které Ježíšek naděluje pod stromeček, je různorodá. Takové netradiční obrpřekvapení dostal už před Vánocemi i Matěj Ostřížek, který má na starost obsluhu multimediálního kamionu. Jeho AGROTEC promotruck teď „táhne“ úplně nový moderní tahač IVECO S-WAY.

 

Dříve točil Matěj volantem tahače IVECO Stralis HI-WAY. „Byl to spolehlivý parťák na cesty, ale už bylo na čase ho vyměnit. Vzhledem k tomu, že jsme prodejcem této značky, musíme reprezentovat. To znamená vyjet s tím nejnovějším na trhu, a tím tahač IVECO S-WAY je,“ řekl Matěj Ostřížek.

Nový tahač je pohodlnější. Má dvě ledničky, nově nastavitelnou přední nápravu, stupínek před kabinou, který slouží jako židlička, kontrolu tlaku v pneumatikách a litá kola. S novým strojem je spokojený. „Třeba i proto, že spotřeba klesla o 3 litry.“

 

A tady je pár technických zajímavostí o modelu S-WAY:

Stralis, který nahradil model Eurostar, se vyráběl od roku 2002 do roku 2019. Značka IVECO se především zaměřovala na podnikání zákazníka, cílem byla maximální produktivita, bezpečí a pohodlí řidiče. Přednostní je prostorná kabina, pohodlná sedadla a lůžka a ergonomické ovládání. Model byl a stále je využívaný pro přepravu, těžkou distribuční dopravu a dopravu stavebních materiálů na dlouhé vzdálenosti. Nyní na něj navazuje nový model S-WAY, který dominuje mnoha moderními komponenty:

Kabina
… změnila tvar. Nový design brání nadměrnému špinění boků pomocí vícedílného nárazníku s integrovaným ofukem. Nárazník je rovněž pomocníkem při přístupu k čelnímu sklu, slouží totiž jako sklápěcí schůdek.

Střecha
… kabiny umožnila zvětšit úložné prostory. Vnitřní výška kabiny je totiž větší a upravením vnitřních prostor se úložná kapacita v kabině zvětšila o 20 %. Odstraněním vertikálního okenního sloupku u bočního okna má řidič mnohem lepší výhled z auta a tím i lepší zážitek z jízdy. Pro snadné zamykání a větší bezpečnost je k dispozici nová klika s vylepšeným mechanismem zámku.

Vybavení kabiny
… je modernější. Kabina má nový typ nezávislé parkovací klimatizace, která je integrována s automatickou klimatizací kabiny. Full LED osvětlení ozáří každý kout kabiny jako třeba novou ledničku o objemu 50 litrů. Sedadla umožňují větší rozsahy výškového i podélného nastavení, přesně podle požadavků každého řidiče. Lůžka mají větší variabilitu – navolit lze tuhost, možnost sklopení či počet dílů.

Motor
U tohoto typu jsou k dispozici tahače s výkony 490, 530 a 570 HP.