Nový Fiat Ducato 2021

20. 05. 2021


Nový Fiat Ducato přináší inovativní změny v paletě motorů, ergonomie řidiče a využití nákladového prostoru. Nová aplikace My Car monitoruje na dálku stav vozidla včetně tlaku v pneumatikách, stavu paliva a upozornění na údržbu vozidla. Vůz nabízí vůči svému předchůdci spoustu vylepšení jako :

  • vznětové motory splňující normu Euro 6D
  • snížení spotřeby a emisí až o 7%
  • výkon až 180k a točivý moment až 450 Nm
  • nový elektrický posilovač řízení
  • snížený poloměr otáčení
  • až 2 000 různých modifikací, včetně nástaveb

V roce 2020 byl Fiat Ducato jedním z nejprodávanějších vozů v segmentu užitkovým vozidlem v Evropě, a to díky 40 let neustálých inovací, zaměřených na podporu podnikání svých zákazníků. S ohledem na tradici neustálých inovací bylo nové Ducato vyvíjeno nejmodernější technologií, takže může vždy zůstat o krok napřed před konkurencí. Kombinuje své vynikající vlastnosti a zůstává leadrem v objemu nákladního prostoru, účinnosti a flexibility společně s inovacemi založenými na konektivitě, bezpečnosti, pohodlí, účinnosti a stylu.Uvedení nového Ducata završuje modelovou řadu, kterou nedávno doplnilo E-Ducato, první plně elektrický Ducato. Více o modelech Fiat naleznete v sekci Fiat Professional
 

Nová úroveň konektivity


S ohledem na tento cíl nové Ducato znovu potvrzuje své vedoucí postavení a je vždy „o krok napřed“ před konkurencí, a to zaměřením na technologii a konektivitu, a dokonce i osvěžením designu a celkového vzhledu interiéru. Nová plně digitální konfigurace vnitřních přístrojů, nazvaná Full Digital Cockpit, může okamžitě a jasně poskytovat praktické informace o jízdě a to včetně navigace, až po asistenční systémy řidiče. Toto řešení nabízí velkou flexibilitu, s také možnosti pro rekonfigurace a interakce se systémem infotainmentu UConnect.  K tomu všemu patří nová rozhraní UConnect s obrazovkami až do 10 ”, špičkový plně satelitní navigační systém včetně 3D map TomTom a integrovaného bezdrátového rozhraní Apple CarPlay nebo Android Auto. Tyto systémy poskytují přístup k nejběžněji používaným ovládacím prvkům vozidla pouhým jedním klepnutím. Nabídku doplňují UConnect 7 ”- také s Apple CarPlay, Android Auto - a UConnect 5”.
 

Nove-Fiat-Ducato-2021-interier-1.jpg

Modulární sklápěcí stoleček
 

Přepracovaný interiér


Svěží design interiéru reprezentuje přepracovaná palubní deska a volant spolu s novou řadicí pákou, novými panely dveří a automatickými ovládacími prvky klimatizace. Interiér nového Ducata je také příjemnější prostředím pro práci řidiče a to i díky sklopné středové konzole, která slouží jako stoleček pro práci s počítačem, nebo jako jídelní stoleček. Novinkou jsou také sdružené ovladače na volantu, díky kterým řidič ovládá nejpoužívanější funkce vozidla 
 

Široká paleta motorů


Nové Ducato bude k dispozici s motorem MultiJet 3 splňujíci normu Euro 6D ve čtyřech úrovních výkonu (120, 140, 160 a 180 k) a s novou a vylepšenou šestistupňovou manuální převodovkou - nabízenou ve všech 4 úrovních a také automatickou převodovku 9Speed, která je k dispozici u variant 140 k, 160 k a 180 k. Řada Heavy-Duty s manuální a automatickou převodovkou, která je k dispozici ve třech nejvyšších úrovních výkonu, doplňuje nabízené motory a zachovává si stejný točivý moment jako u lehkých modelů, který je již ve své třídě nejlepší a dosahuje hodnoty 450 Nm.

 

Nove-Fiat-Ducato-2021-cena-2-(1).jpg

Nový interiér Fiatu Ducato

 

Bezpečnost na prvním místě


Nové Ducato zaujme také novou nabídkou asistenčních a bezpečnostních systémů  jejichž cílem je zlepšit zážitek z jízdy a učinit z Ducata bezpečnější vůz pro práci nebo zábavu. Nové Ducato je uváděno na trh jako první lehké užitkové vozidlo s autonomním řízením úrovně 2, které nabízí celou řadu pokročilých asistenčních systémů (ADAS) na silnici i při parkování.  Od omezení rychlosti až po ovládání brzdění před neočekávanými překážkami, jako jsou chodci a cyklisté, od rozpoznávání dopravních značek, sledování pozornosti řidiče, adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go, Lane Keep Assist a Traffic Jam Assist, z nichž poslední jmenovaný udržuje aktivní kontrolu po trajektorii vozidla, s přihlédnutím k dopravní situaci. Kombinované použití posledně jmenovaných tří ADAS umožňuje novému Ducato dosáhnout úrovně 2 autonomního řízení, kdy vozidlo poskytuje nezávislou pomoc při řízení a během akcelerace a brzdění. Nové Ducato nabízí efektivní škálu řešení, jaké dosud užitkové vozidlo nikdy nedosáhlo.

 

Máte dotaz? Napište nám, ochotně Vám poradíme!

 
Máte zájem o vůz? Můžeme Vám poradit? Napište nám dotaz na náš chat, nebo přes kontaktní formulář níže. Během chvilky Vám odpovíme. Rádi Vám pomůžeme, poradíme a společně vybereme to nejlepší řešení. Jsme tady pro Vás!
 

Kontaktní formulář