Mezinárodní automobilová výstava IAA

23. 07. 2018


Mezinárodní automobilový veletrh 2018 Hannover
  

Společnost IVECO se zúčastní 67. ročníku Mezinárodní automobilové výstavy IAA užitkových vozidel. Veletrh užitkových vozidel se koná v Hannoveru od 20. - 27. září 2018.

IVECO se zapojuje i do podpory rozvoje infrastruktury čerpacích stanic, proto na mezinárodním veletrhu automobilů v německém Hannoveru budou mít společný stánek IVECO a společnost SHELL. Jejich stánek se bude nazývat Low Emission Area ,,Plocha s nízkými emisemi – 100 % bez nafty“. Vystavena bude kompletní nabídka vozidel s alternativním pohonem na elektřinu, CNG a LNG. Vozy na tyto alternativní pohony jsou již dostupné na našem trhu a jsou vhodné pro dopravu osob i pro dálkovou dopravu.

Společnost IVECO představí velké environmentální přínosy použití zemního plynu v oblasti dopravy. Využívání biometanu vede ke snížení emisí NO2 o více než 90 %, pevných částic o 99 % a CO2 o 95 %. Nově bude představena i technologie elektrického pohonu ve specifických městských podmínkách.

Obě vystavující společnosti jsou přesvědčeny, že snížení emisí uhlíku v dopravním sektoru vyžaduje nabídku různých paliv a technologií. Ve stánku společnosti IVECO budou klíčoví zákazníci i výrobci karoserií.
Na výstavě bude mít společnost IVECO několik seminářů věnovaných specifickým tématům zavádění technologií alternativního pohonu v dopravě, jedna z přednášek bude na téma ,,Přechod k udržitelné energii budoucnosti“.
Značka IVECO představí nabídku 18 vystavovaných vozidel v rámci projektu udržitelného řešení od dopravy osob ve městech až po dálkovou dopravu.

Pro oblast MĚSTSKÉ HROMADNÉ DOPRAVY budou vystaveny autobusy IVECO BUS a minibus Daily Electric s nulovými emisemi. Daily Electric je součástí řady Daily Blue Power, která získala ocenění ,,International Van of the Year 2018“ (Mezinárodní dodávka roku 2018).
 
Crossway
 
Pro MĚSTSKOU A PŘÍMĚSTSKOU DOPRAVU IVECO vystaví 5 verzí modelu Daily Hi-Matic Natural Power – první vozidlo na CNG s 8stupňovou automatickou převodovkou v odvětví lehkých užitkových vozidel.
 
Daily Blue Power
 
V rámci oblasti REGIONÁLNÍ A DÁLKOVÉ NÁKLADNÍ DOPRAVY budou představena vozidla Eurocargo, která získala ocenění Truck of the Year 2016 (Nákladní vůz roku 2016). Budou vystaveny 2 vozidla s pohonem na CNG, oba modely splňují požadavky emisních norem EURO VI Step D s ročním předstihem. Nákladní vozidla Eurocargo NP s nízkými emisemi a tichým provozem mohou vjíždět do oblasti městských center s omezeným vjezdem, což je jejich klíčová výhoda při rozvozu s několika zastávkami a ve městech.
 
IVECO Eurocargo
 
Pro DÁLKOVÉ CESTY IVECO představí 26 tunový Stralis NP 400 s pevnou konstrukcí a chladicí nástavbou, poprvé vybavený technologií Carrier Supra CNG, která napájí chladicí jednotku. Novinkou v této oblasti jsou dva naftové motory chladírenského vozidla, které byly nahrazeny nejmodernějšími stechiometrickými motory na zemní plyn. Nově vůz Stralis NP 400 zajišťuje mimořádné nízké emise NO2 i emise pevných částic a nízké emise CO2. Vozidlo je ideální pro noční zásobování supermarketů v centrech měst. Sestava je vybavena 3 nádržemi na CNG s dojezdem až 1 000 km. Nový Stralis NP je prvním nákladním vozidlem na zemní plyn na trhu, byl vyvinutý speciálně pro dálkovou dopravu. Na vástavě bude 7 vozidel a bude k vidění i verze s kloubovou a pevnou konstrukcí, unikátní Stralis X-Way Natural Power s elektrickou míchačkou Cifa a nejnovější Stralis NP 460, oceněný ve Velké Británii jako ,,Low Carbon Truck of the Year“ (Nákladní vozidlo s nízkými emisemi roku). Vozidla IVECO jsou jedinou kompletní nabídkou nákladních vozidel na zemní plyn s automatizovanou převodovkou.
 
IVECO Stralis
 
 
 
Více aktualit