Jezděte na plyn a neplaťte daně

20. 11. 2018


Německý parlament schválil zákon díky kterému jsou vozidla na CNG a LNG osvobozena od dálničního mýta a to až do roku 2020. Zákon začne platit začátkem nového roku, bude tak v platnosti po celé dva roky a to znamená nemalé finanční úspory pro majitele těchto vozidel a nebo to může být dobrý argument pro jejich pořízení.

Například pokud ujedete měsíčně v Německu 1 000 Km s cenou mýtného 13,5€/100 Km můžete ušetřit 3 240 za toto období. A pokud k tomu připočítáme ještě odsouhlasené dotace z července na pořízení vozidel LNG ve výši 12 000€ a CNG ve výši 8 000€ tak je to v Německu celkem jasná volba a šetříte doslova každým kilometrem. Díky pro dopravu strategické poloze Německa bude mít tento zákon pozitivní vliv i mimo něj a může tak urychlit schválení podobných zákonů i sousedních zemích.

IVECO vítá toto rozhodnutí protože je dlouhodobě zaměřeno směrem ekologie a úspory nákladů. Ostatně jsme se o tom mohli sami přesvědčit na veletrhu IAA 20188 Hannover. Právě na tomto veletrhu vstoupilo IVECO do historie se svým kompletně bezdieselovým stánkem, který jednoznačně ukazoval budoucnost s vozy na elektrický pohon, CNG a LNG. Po dvou dekádách vývoje a zkušeností tak stojí IVECO v čele s kompletním portfóliem vozidel na CNG a LNG, od Daily až po první nákladní vůz Stralis. Tato kombinace splňuje nároky každého a ideální pro přepravu na kratší vzdálenosti ve městě, ale i pro dálkovou mezinárodní dopravu pro kterou můžete mít Stralis s výkonem až 460 HP. Tyto vozidla mají všechny přednosti nejčistšího fosilního paliva a k tomu navíc extrémně tichý chod.

IVECO natural power znamená průlom v dálkové přepravě. Získejte klid a náskok díky nadcházejícím regulacím. Ohleduplnost k přírodě, která je však zaměřena na byznys.

 
IVECO Stralis NP
 
IVECO stralis NP


Nebo vás zajíma něco více kompaktnější pro městské použití, to je Daily Blue POWER.

 
Daily Blue Power

Daily Blue power