Jak bylo v Olomouci?

29. 05. 2019


Deštivý týden jsme v pátek 24.5. ukončili na našem dnu otevřených dveří v Olomouci. Vyšlo nám krásné a slunečné počasí s teplotami za které se nemusejí stydět ani letní měsíce. A i díky tomu si mohlo téměř sto návštěvníků dne užít příjemné atmosféry a našlápnutého programu.
 

Prohlídněte si fotogalerii pod článkem

 
Hlavním bodem programu bylo vystoupení čtyř sporťáků pod vedením Jana Jílka, který celé vystoupení moderoval. Borci dávali jednu úžasnou kombinaci za druhou a to nejen na kolech. Mohli jsme vidět i 15letého frajera jak dělá salto na koloběžce. Hřebem vystoupení bylo když jeden z našich nejlepších BMX jezdců Michael Beran, tvz. Berry, dělal kombinace přímo nad dobrovolníky. Ti ho se zatajeným dechem sledovali a dopřáli si tak zážitek na který jen tak nezapomenou.

 

 
A pokud vám výška akrobatických kousků na kolech nestačila, tak jste mohli vyzkoušet připravený koutek s drony. Celkem bylo k dispozici šest strojů, některé byly vybavení senzory tak aby vám pomohli se stabilizací ve vzduchu a jiné to zase nechali zcela na vás. Což byla tedy varianta už pro ostřílené piloty, kteří si také mohli poměřit svoje síly na připravené překážce.

Jako posilnění jsme měli nachystané občerstvení ve stylu street food. Burgery s hovězím masem ve dvou variantách, klasické a s trhaným masem. Hranolky, připravované na sádle, pizzu, wrapy a mnoho dalšího. Sladkou tečkou a příjemným osvěžením byla točená zmrzlina.
 
Agrotec den otevřených dveří v Olomouci 2019 

K vidění byla také limitovaná edice ABARTH známého nákladního automobilu Stralis XP. Iveco je totiž oficiálním partnerem divize této sportovní značky a tak byl Stralis oděn do barev soutěžního speciálu Abarth 124 Rally R-GT. Stralis nebyl, ale jedinou zajímavou těžkou vahou. Nechyběl totiž ani náš Trakker s homologaci „T“, neboli Traktor. Toto řešení přináší spoustu výhod oproti klasickým zemědělským soupravám. Mezi ty hlavní patří například nižší pořizovací i provozní náklady, větší kapacita a variabilita. Představena byla také naše úplná novinka Zebra. Toto víceúčelové vozidlo nabízí až 45 druhů nástaveb, má tedy celou šíři využití. Je možné ho použít na zimní i letní údržbu silnic, svoz odpadu, péči o zeleň, ale uplatnění najde i ve stavebním sektoru.
 
Další aktuality