Flotila nákladních vozů IVECO zahájí světové turné Metallica

31. 05. 2024


Flotila nákladních vozů IVECO s různým typem pohonu zahájí evropskou část světového turné Metallica M72 World Tour

 

Společnost IVECO zajistí pro turné nízkoemisní dopravu svými vozidly na zemní plyn, elektrické baterie a 100 % HVO. Část vozového parku bude poháněna nízkouhlíkovými palivy společnosti Shell, která poskytuje evropská síť této energetické společnosti.
 

·  Limitovanou sérii 72 těžkých nákladních vozidel se špičkovou výbavou a funkcemi zdobí design navržený společností IVECO a inspirovaný skupinou Metallica

· IVECO se snaží oceňovat a podporovat řidiče nákladních vozidel prostřednictvím různých aktivit. Ty zahrnují i speciální soutěž, ve které hrají hlavní roli talent řidičů společně s hudbou skupiny Metallica

· Pro zákazníky a zaměstnance skupiny Iveco bylo vyčleněno více než 1 400 vstupenek, aby se mohli zúčastnit koncertů a vychutnat si jedinečný zážitek IVECO VILLAGE na různých místech


Turín, 23. květen 2024

 

IVECO je připraveno připojit se k Metallice na evropské části světového turné M72 World Tour v rámci partnerství, které bylo oznámeno loni v listopadu v Barceloně při představení kompletně inovované modelové řady IVECO na trh. Společnosti IVECO a Metallica se společně zasazují o snižování emisí CO2 a podporují komunity, v nichž se koncerty konají, prostřednictvím udržitelných opatření. IVECO spolupracuje s rockovou kapelou na zajištění nízkoemisní dopravy na všech 9 zastávkách turné v Evropě (Mnichov, Milán, Vídeň, Helsinky, Kodaň, Oslo, Clisson, Varšava a Madrid) a poskytuje nákladní automobily a minibusy na zemní plyn, elektřinu a 100 % HVO pro logistiku personálu skupiny Metallica a koncertního vybavení. V závěrečných fázích turné se k vozovému parku připojí také elektrický kamion s palivovými články.

IVECO bude také spolupracovat se společností Shell a spoléhat na jejich síť čerpacích stanic při doplňování paliva do vozidel na trasách do míst konání koncertů.

Luca Sra, prezident divize nákladních vozidel skupiny Iveco Group, prohlásil: „Jsme potěšeni, že můžeme vyrazit na cestu společně s úžasnou skupinou Metallica. Naše vozidla s alternativním pohonem poháněná nízkouhlíkovými palivy Shell přispějí ke snížení uhlíkové stopy kapely na evropských koncertech jejího turné M72. Diverzifikovaná flotila vozidel s různými druhy pohonů, doplněná speciálním designem inspirovaným skupinou Metallica, bude při cestách po Evropě a na místech konání koncertů působit jako silný ambasador udržitelné dopravy.“

„Na prvním setkání s Iveco Group, nám společnost představila svou vizi tohoto projektu a svůj záměr změnit budoucnost dopravy a snížit množství emisí uhlíku. Okamžitě jsme věděli, že cíle společnosti Metallica se shodují s cíli IVECO, a uvědomili jsme si obrovský potenciál snížení emisí CO2 u těžkých dopravních vozidel. Naše partnerství zahájíme 24. května, kdy bude světové turné M72 projíždět Evropou s vozidly IVECO na zemní plyn, elektřinu a HVO, která budou převážet naše vybavení z města do města. Společně tak budeme moci přispět k závazku skupiny Iveco dosáhnout do roku 2040 nulových čistých emisí uhlíku. Je neuvěřitelné, že toho můžeme být součástí!“ komentuje Metallica.

„Společnost Shell spolupracuje se společností IVECO na snižování emisí v dopravě během celého životního cyklu vozu a snaží se poskytovat nízkouhlíkové pohonné hmoty, jako je Shell BioLNG a Shell Renewable Diesel. Například Shell BioLNG nabízí vyhrazeným loajálním zákazníkům 100% snížení emisí CO2e* během životního cyklu vozu ve srovnání s naftou B7,“ komentovala Janine Albrecht-Webb, generální ředitelka společnosti Shell pro komerční silniční dopravu v Evropě.

Diverzifikovaná flotila nákladních vozů IVECO pohání evropské turné skupiny Metallica pomocí udržitelných inovací

Vozový park pro evropskou část turné skupiny Metallica bude tvořit 10 těžkých vozidel IVECO S-Way na zemní plyn a 4 vozidla IVECO S-Way na HVO, která budou využívána pro přepravu vybavení kapely s využitím tankovací sítě společnosti Shell. Pro zajištění další logistiky a předváděcí podpory flotilu doplní konvoj se 2 vozidly IVECO S-eWay – první plně elektrická těžká nákladní vozidla vyrobená společností IVECO - 2 vozidly IVECO S-Way LNG a jedním vozidlem IVECO S-Way rovněž poháněným HVO. V termínech posledních koncertů ve Španělsku se ke konvoji připojí IVECO S-eWay Fuel Cell.

Kyvadlovou dopravu pro posádku kapely budou zajišťovat mikrobusy eDaily a autobus Evadys.

S vozidly IVECO s alternativním pohonem udělá Metallica významný krok vpřed na své cestě za dekarbonizací. Udržitelnost životního prostředí a společenská odpovědnost jsou společným základem, na němž je partnerství mezi společnostmi IVECO a Metallica postaveno.

Část flotily nákladních vozidel IVECO S-Way na Tour bude poháněna palivem Shell Renewable Diesel a Shell BioLNG. V Evropě nabízí nafta Shell Renewable Diesel až o 90 % nižší emise CO2e během životního cyklu vozu ve srovnání s naftou B7. Shell BioLNG nabízí věrným zákazníkům o 100 % nižší emise CO2e během životního cyklu vozu ve srovnání s naftou B7. Dopravním společnostem, které se zaměřují na snižování své uhlíkové stopy, poskytuje Shell BioLNG okamžité řešení snížení emisí CO2e životního cyklu, protože jeho chemické vlastnosti umožňují přechod z LNG beze změn infrastruktury nebo zařízení. Společnost Shell bude rovněž dodávat naftu Shell FuelSave Diesel a Shell LNG a energetická společnost bude nakupovat uhlíkové kredity za vypočtené emise CO2e životního cyklu, kterým se nelze vyhnout nebo je snížit.

Flotila IVECO inspirovaná Metallicou: nápadný design a limitovaná edice nákladních vozů

Společnost IVECO navrhla pro celý svůj vozový park pozoruhodnou speciální edici, která čerpá inspiraci z alba 72 Seasons od skupiny Metallica, jež se zabývá proměnlivými zkušenostmi prvních 18 let života, které jsou přirovnávány k 72 obdobím růstu a vývoje. Tento jedinečný design se vyznačuje elegantní černou se zářivě žlutými akcenty, které odrážejí estetiku alba. Na přední mřížce se hrdě vyjímá ikonické logo Metallica, které symbolizuje partnerství mezi společností IVECO a touto kultovní rockovou kapelou.

Limitovaná série 72 špičkových těžkých nákladních vozidel s exkluzivní výbavou inspirovanou skupinou Metallica, bude uvedena na trh v druhé polovině roku a nabídne nadšencům možnost vlastnit kousek této spolupráce.

Řidiči kamionů v centru pozornosti díky jedinečným aktivitám

V centru pozornosti společnosti IVECO jsou řidiči nákladních vozidel, což se odráží i v partnerství se společností Metallica, které bude zahrnovat aktivity zaměřené na zapojení řidičů jako hlavních aktérů. Speciální soutěž vyzve řidiče všech značek vozidel k zaslání videí svých vystoupení na hudbu skupiny Metallica, s možností vyhrát vstupenky na koncert a další úžasné ceny. A konečně, digitální nástroj MY METALLICA TRUCK umožní fanouškům vytvářet osobní pozadí s motivy skupiny Metallica obsahující jejich fotografie, které jsou ideální pro sdílení na sociálních sítích. Tyto iniciativy podtrhují odhodlání společnosti IVECO oceňovat a podporovat řidiče nákladních vozidel a jsou v souladu s jejími hodnotami zaměřenými na řidiče.

Exkluzivní zážitek z koncertu skupiny Metallica ve vesničce IVECO Village

S cílem zapojit do Tour všechny zúčastněné strany bylo v rámci partnerství vyčleněno více než 1 400 vstupenek pro klienty a zákazníky společnosti IVECO a také pro zaměstnance skupiny Iveco, kteří mají možnost vyhrát vstupenky ve speciální soutěži. Přátelé skupiny IVECO budou ubytováni v IVECO Village, jedinečném areálu přizpůsobeném stylu a barvám ikonické skupiny.  

 

* CO₂e znamená ekvivalent oxidu uhličitého, což je ukazatel používaný k porovnání potenciálu globálního oteplování různých skleníkových plynů.

SHELL: Společnosti, v nichž má Shell plc přímé a nepřímé investice, jsou samostatné právní subjekty. V této tiskové zprávě se v případě odkazů na společnost Shell plc a její dceřiné společnosti obecně používá výraz „Shell“.