IVECO S-Way získalo prestižní ocenění Red Dot Award 2024

18. 06. 2024


IVECO S-Way získalo prestižní ocenění Red Dot Award 2024 v kategorii Produktový design

 

Turín, 13. června 2024

 
Jednu z největších a nejvyhledávanějších světových cen v oblasti designu, Red Dot Award, uděluje porota složená z přibližně 40 mezinárodních odborníků, kteří každoročně volí nejlepší produkty roku. 

Porotci při svém rozhodování berou v potaz vlastnosti jako: funkčnost výrobku, jeho estetiku, snadné použití, udržitelnost a odpovědnost. V letošním roce porota ocenila model IVECO S-Way, rok výroby 2024, za kvalitu jeho designu, přičemž zdůraznila zejména to, že "prémiovost tohoto nákladního vozu spočívá hlavně v možnostech jeho přizpůsobení a zároveň v přesvědčivém designu jeho palubní desky".
 
"Těší nás, že porota Red Dot Award ocenila náš design, který odráží prémiovou kvalitu IVECO S-Way a účinně kombinuje estetiku, funkčnost a inovace," říká Marco Armigliato, vedoucí průmyslového designu skupiny Iveco. "Při navrhování přední mřížky jsme se zaměřili na prémiový vzhled a plně přizpůsobitelné barevné kombinace, abychom našim zákazníkům poskytli možnost upravit si své vozidlo tak, aby odpovídalo identitě značky jejich vozového parku. Prostor uvnitř kabiny byl utvářen s ohledem na řidiče a jeho činnosti. Každý prvek palubní desky byl pečlivě vybrán. Například grafický design digitální přístrojové desky byl vyvinut tak, aby byla zajištěna co nejlepší rovnováha mezi špičkovým vzhledem a optimální čitelností."
 
Oceněný model IVECO S-Way, který byl uveden na mezinárodní trh v listopadu 2023, byl "stvořen pro zákazníka". Interiér kabiny je navržen tak, aby poskytoval vynikající zážitek z jízdy. Charakterizuje ho skvělá ergonomie, přizpůsobitelná palubní deskou s možností výběru materiálů a barev a plně digitální přístrojová deska s TFT, infotainmentem a kamerami. Design exteriéru kombinuje styl s funkčností a nabízí řadu prvků, mezi něž patří také přizpůsobitelná třídílná mřížka chladiče. IVECO S-Way doplňuje ekosystém služeb zaručující provozuschopnost a efektivitu vozidla, bezpečnost řidiče a ochranu životního prostředí.
 
Slavnostní předání cen se uskuteční 24. června v muzeu Red Dot v německém Essenu. IVECO S-Way bude uvedeno v ročence Red Dot Design Yearbook a v sekci pro vítěze na webových stránkách Red Dot Awards. Jeho design bude rovněž představen na výstavě v Red Dot Design Museum Essen.

IVECO-S-Way-Red-Dot-Winner-Award-2024_interiors.jpg

IVECO-S-Way-Red-Dot-Winner-Award-2024_exteriors.jpg