FIAT Professional představuje novou 8stupňovou převodovku

25. 06. 2024


FIAT Professional představuje novou 8stupňovou samočinnou převodovku pro nové Ducato: více komfortu, potěšení z jízdy a hospodárnosti

 
  • Nová převodovka slibuje významné zlepšení potěšení z jízdy, zvýšení dynamiky, komfortu, a také o 10 % nižší emise CO2.
  • Nová 8stupňová samočinná převodovka bude k dispozici také pro Ducato Camper a bude ji možné použít rovněž pro další obytné vozy s celkovou hmotností do 5 tun.
 

FIAT Professional představuje novou 8stupňovou samočinnou převodovku, která dokazuje snahu značky o zdokonalování jejích produktů a maximální spokojenost jejích zákazníků. Nová převodovka je určena pro použití v novém modelu Ducato, včetně jeho obytné varianty Camper.

Jednou z důležitých vlastností nové převodovky AT8 je snížení emisí CO2 o 10 % ve srovnání se současnou verzí samočinné převodovky, což je výsledek jejího účinnějšího přenosu točivého momentu a současně i schopnosti většího přizpůsobení charakteristice použitého motoru.

Zcela nová převodovka je základem pro další umocnění celkových jízdních zážitků, jejichž součástí je zvýšený komfort reprezentovaný kratšími časy řazení, jemnějším řazením a současně i lepším načasováním změn převodových stupňů. Všechny tyto vlastnosti vycházejí z použití nových spojek v převodovce, které dokáží na přední kola tohoto velkého užitkového vozu účinněji přenášet větší točivý moment, až 450 Nm (nejlepší hodnota v segmentu), produkovaný motorem 180 Multijet 4.0.

Další významnou inovací je hydraulický zásobník tlaku, který je hlavním komponentem vytvářejícím energii pro řazení. Jelikož umožňuje dosahovat rychlejších časů řazení, přispívá ke zvýšení celkové účinnosti a plynulosti dodávky hnací síly ke kolům, současně je zajištěna činnost v kombinaci s funkcí Stop-Start.

Nová 8stupňová samočinná převodovka AT8 bude nabízena také pro obytné Ducato Camper, které tak rovněž bude moci čerpat z jejích vylepšení. Tím FIAT Professional jasně ukazuje svoji důslednou snahu vycházet vstříc různým skupinám zákazníků a vyrábět produkty, které dlouhodobě uspokojí jejich požadavky. Převodovka je vhodná pro obytné automobily do celkové hmotnosti 5 tun, což je ve srovnání s předchozí generací zvýšení o více než 600 kg. Celková hmotnost soupravy, tedy včetně přívěsu, může činit až 6,5 tuny. Tím jsou nové Ducato a FIAT Professional na trhu výjimečné a mají specifické postavení.

Uvedení převodovky AT8 je pro FIAT Professional velkým úspěchem, protože doplňuje řadu atributů, díky nimž se tato značka již od svého vzniku stala světovým lídrem v nabídce působivých vlastností a kvality. Očekávané snížení emisí CO2, které nová 8stupňová samočinná převodovka přináší, jde ruku v ruce s aerodynamickými vylepšeními, jež modelu Ducato přinesl nejnovější vývoj.

FIAT Professional se maximálně snaží o všestrannost, uspokojování rozmanitých požadavků a poskytování široké škály řešení na míru. Tuto snahu jasně dokládá i nové Ducato, které bylo od počátku navrženo jako vůz pro profesionální i rekreační využití a vše mezi tím. FIAT Professional se v duchu tohoto kréda zaměřil na zvýšení praktičnosti a zlepšení pracovního života profesionálů a představil prvky, jako je sedadlo „Eat&Work“, dojezd elektrické verze 420 km, který je nejlepší ve své třídě, a možnost rychlého nabití na 80 % za pouhých 55 minut. Uvedení nové 8stupňové samočinné převodovky rozšiřuje již tak rozsáhlou a inovací plnou nabídku FIAT Professional.

Chci poptat nové Ducato


Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.