Komunální vozidlo ET CITY II se představuje na brněnském výstavišti

21. 09. 2022


Komunální vozidlo ET CITY II se představuje na brněnském výstavišti


V hlavní roli TPC ET CITY II. České komunální elektrické vozítko je aktuálně hvězdou stánku AGROTEC Group na veletrhu URBIS SMART CITY FAIR, který se koná do čtvrtka na brněnském výstavišti. Zaměřuje se na tzv. smart řešení pro města a obce.


Pavilon A1 je ode dneška plný dopravních prostředků, které se vyznačují tím, že myslí na budoucnost. Respektují inteligentní technologie a představují inovace v oblasti chytré mobility. Hlavní myšlenkou FUTURE MOBILITY, jak je tato část veletrhu nazývána, je nový systém dopravy založený na čistých pohonech, sdílení, automatizaci a digitálních technologiích. A právě zde stojí také jeden ze zástupců portfolia Zeleného AGROTECu – komunální vozidlo české výroby TPC ET CITY II.

„Jsme rádi, že zde můžeme zrovna tento vůz prezentovat. Je totiž vhodným řešením do města. A to díky univerzálnímu nosiči, ekologickým a tím i ekonomickým provozem. V alternativních pohonech je totiž budoucnost, musíme na to proto reagovat a nabízet tato řešení zákazníkům už nyní,“ uvedl Lukáš Manca, který má na starost marketing Zeleného AGROTECU. Tento projekt nabízí vozy a stroje na alternativní pohon napříč celým AGROTEC Group. Zákazníci tam proto najdou jak osobní a nákladní automobily, tak také traktory, stavební stroje a vinohradnického robota VitiBota.


306818539_623959062653738_6958441369815764081_n.jpg

Na stánku AGROTEC Group na brněnském veletrhu se zájemcům věnuje Jitka Zobáčová, která je produktovou specialistkou ET CITY II. „Lidi se zajímají hlavně o výdrž baterie, tedy to, co všem dneska vrtá hlavou. Jak se bude auto chovat v zimě, když je plně na elektřinu. Dalším tématem je jeho dojezd a možnosti nástaveb, které umožňuje univerzální nosič. Dále kolik to uveze a v jakém terénu dokáže auto fungovat,“ vypočítává Jitka Zobáčová. V rukou drží složku s informacemi, které tazatelům ochotně předává a zodpovídá tak všechny dotazy. „Důležitým aspektem je pro potenciální kupce také možnost získat na nákup dotace. ET CITY II je totiž klasifikováno jako nákladní vůz, tedy kategorie N1,“ dodala. Během úterního dopoledne odpovídala na dotazy návštěvníků i ze Slovenska nebo Olomouce.

Veletrh URBIS SMART FAIR CITY potrvá na brněnském výstavišti do čtvrtka. AGROTEC Group bude celou dobu u toho.
Více aktualit