Elektrické Scudo, chlubí se dojezdem, překvapí komfortem

02. 11. 2023


Představujeme vám novinku našeho vozového parku, čistě elektrické Scudo! Jedná se o další model užitkového vozu Fiat Professional dostupný v ryze elektrické verzi.


Scudo je výborným pomocníkem pro všechny, kteří pracují ve městě a předměstích. Disponuje baterií s kapacitou 50 nebo 75 kWh a chlubí se nejlepším dojezdem ve své třídě, a to až 330 km v cyklu WLTP. Model nabízí nabíjení střídavým proudem o výkonu 11 kW a stejnosměrným proudem až 100 kw, kdy je možné větší baterii nabít za pouhých 45 minut až na 80 %.

Model je určen pro profesionální řidiče, kteří jsou déle jak 8 hodin denně na cestách. Proto je vybaven špičkovým odhlučněním kabiny a minimálním přenosem vibrací. Pozice řidiče je podobná osobnímu automobilu a přináší vysokou úroveň pohodlí, zatímco zvýšená poloha sedadla zajišťuje optimální výhled na vozovku. Scudo nadchne také kompletní sadou bezpečnostních prvků ADAS (Advanced Driver Assistance Systems). Patří mezi ně například automatické rozpoznávání dopravního značení, automatické nouzové brzdění v případě hrozící kolize, nebo třeba monitoring mrtvého úhlu.

Nové scudo sice působí jako osobní automobil, ale nezklame ani v nákladovém prostoru. Objem dosahuje až 6,6 m3 a užitečná hmotnost činí přes 1 t a tažná kapacita je 1000 kg.