Nový model T-Way 8x8

22. 02. 2023


Představujeme Vám první kus nového modelu T-Way 8x8, který slouží v zemědělství.


Podvozek je homologován v kategorii T1b a nese s sebou benefity homologace traktoru. Oproti nákladnímu vozidlu N3 nemá tachograf, pyšní se nižšími poplatky a existuje zde možnost vozidlo vybavit složitějším příslušenstvím oproti autu.

Nová, vylepšená sestava stroje je osazena výměnnou, cisternovou, fekální nástavbou s hadicovým aplikátorem na kejdu. Podniku, který vozidlo pořídil, a už tři roky jej využívá v provozu, pomáhá ve službách k aplikaci kejdy a zároveň k dovozu zákazníkovi. Dříve podnik tyto služby provozoval traktorovými soupravami, nyní využíváním IVECO traktoru dosahuje velkých úspor na spotřebovaném palivu, pneumatikách, servisních nákladech a především času. Vzhledem k rychlosti, ovladatelnosti a kompaktnosti stroje oproti traktorové soupravě zvládnou při práci aplikovat o třetinu více objemu.

Maximální rychlost vozidla dosahuje 90 km/h. Díky ní, pohonu 8x8 a možnosti měnit rozměr, vzorek a typ pneumatiky dle potřeby provozu, je vozidlo při návozu po silnicích komfortní, rychlé a snadno ovladatelné. K těmto benefitům, T-Way neztrácí ani na průjezdnosti terénem a je minimálně srovnatelný s traktorem.

Vozidlo je osazeno motorem Cursor 13 o výkonu 450 hp, 16 st automatickou převodovkou s redukcí, nápravami s reduktory v kolech a uzávěrou všech diferenciálů. Kabina obsahuje veškerou komfortní výbavu, do které mimo jiné patří i klimatizované sedadlo řidiče.

Laminátová cisterna vyrobena na míru o objemu 16,5 cum s nerezovými závěry a příslušenstvím zahrnuje výkonnou vývěvu o sacím objemu 16 000 litrů za minutu. Ta zajišťuje rychlé plnění, a 12 metrový aplikátor s hadicemi o průměru 50 mm zajišťují rychlou, rovnoměrnou a bezproblémovou aplikaci i husté kejdy.