Nové Eurocargo přináší novou technologii

23. 02. 2024


Nové Eurocargo přináší novou technologii a stlačený zemní plyn pro celou vozovou řadu a nabízí tak „správné řešení pro každou misi“

  • Vysoce všestranné vozy Eurocargo získávají nové motory na CNG – jsou jedinými ve váhové kategorii 12 až 19 t, které nabízí zemní plyn napříč celou modelovou řadou
 
  • Nová 8stupňová automatická převodovka ZF vylepšuje jízdní komfort a snižuje spotřebu paliva až o 5 %
 
  • Nový plně konfigurovatelný digitální displej a informační systém jsou plné funkcí zaměřených na komfort řidiče
 
  • Nové pokročilé asistenční systémy pro řidiče ADAS (Driver Assistance Systems) zahrnují ochranu zranitelných účastníků silničního provozu a zvyšují bezpečnost na palubě i na silnici
 
Turín, 15. listopadu 2023
 
Nové Eurocargo představuje dosud nejpokročilejší modifikaci historické řady. Přepracovaný digitální kokpit, nový systém ADAS, digitální služby umožněné pokročilou konektivitou a ještě větší udržitelnost, kterou nabízí rozšířená nabídka CNG, dělají z Eurocarga nákladní vozidlo, které řidiči nákladních automobilů chtějí řídit. Opravdový přínos pro všechny provozovatele.
 
Zemní plyn pro každou misi - první v oboru ve své třídě
 
IVECO je lídrem v oboru alternativních paliv a využití stlačeného zemního plynu (CNG). Nabízí vynikající řešení pro výrazné snížení emisí, současně zachovává schopnost plnit náročné úkoly, a to s nízkými celkovými náklady na pořízení a provoz TCO (Total Cost of Ownership). Při provozu na biometan mohou vozidla na CNG dosáhnout snížení emisí CO2 až o 95 % ve srovnání s ekvivalentním vozidlem s dieslovým pohonem. Nové Eurocargo dostává zcela novou generaci motorů Tector 7 CNG, které jsou k dispozici v celé řadě, a stává se tak jediným vozidlem o hmotnosti 12-19t, které nabízí zemní plyn v celé své řadě, ideální pro provozovatele usilující o snížení emisí.
 
Nový 6,7litrový motor na CNG je k dispozici ve třech verzích: 220 hp, 250 hp a 280 hp. Kromě vyššího objemu motoru a výkonu poskytuje tento vůz také nejlepší spotřebu paliva ve své třídě a také lepší emise CO2, a to až o -10 % oproti dieselovému motoru Tector 7.
 
Zlepšila se také schopnost jízdy na CNG, a to zavedením 115litrové nádrže, která umožňuje prodloužit dojezd bez omezení objemu nákladu s objemem plynových lahví až 1100 l. Nové Eurocargo skutečně pomáhá na cestě změn tím, že umožňuje přechod na alternativní paliva mnohem většímu počtu zákazníků než kdykoli předtím, aniž by to bylo na úkor schopnosti plnit náročné úkoly.
 
Nová 8stupňová automatická převodovka - vyšší účinnost a jízdní komfort
 
Pro ještě vyšší účinnost je k dispozici nová standardní převodovka jak pro dieselové tak CNG modely. Standardní volbou se má stát 8stupňová automatická převodovka ZF8-HP, která zajistí snížení spotřeby paliva až o 5 %, na přání je k dispozici také automatická převodovka Allison 3000.
 
Nový konfigurovatelný digitální panel a informační a zábavní systém zvyšují pohodlí řidiče
 
Aktualizace přístrojové desky jsou navrženy tak, aby řidiči usnadnily život, zvýšily jeho pohodlí a poskytly mu více možností. Nový plně digitální panel s 10palcovým displejem zaujímá v kabině hlavní místo a vyznačuje se bohatou grafikou, která poskytuje vynikající přehled o informacích o vozidle na první pohled. Tento displej lze nakonfigurovat podle preferencí řidiče, což pomáhá omezit rozptylování pozornosti a zlepšit použitelnost. Díky novým ovládacím prvkům na sloupku řízení má řidič vše na dosah ruky.
 
Dalším technologickým doplňkem kabiny je nový informační systém se 7palcovou dotykovou obrazovkou, který řidiči umožňuje přenést na palubu svůj digitální život a přístup k navigaci. K dispozici je také rádio DAB a zadní kamera. Cestující mohou plně využívat dva USB porty pro nabíjení chytrých zařízení, zatímco připojení chytrého telefonu s operačním systémem iOS nebo Android umožňuje Apple CarPlay a Android Auto, což řidičům umožňuje přístup ke známým aplikacím, které denně používají. Každá mise začíná u klíče a tento nový model je vybaven novým elektronickým klíčem s moderním a zároveň robustním designem, který je tím správným doplňkem pro různé mise vozidla.
 
Nové propojené funkce přispívají k lepšímu pohodlí řidiče a zvyšují produktivitu
 
Každé Eurocargo je nyní standardně vybaveno Connectivity Boxem, což z něj činí nejpropojenější vůz této třídy všech dob. Provozovatelé budou mít přístup k digitálním službám IVECO, včetně monitorování nákladních vozidel
a dálkové diagnostiky, které pomáhají snižovat prostoje, a také k nástrojům pro správu vozového parku prostřednictvím zákaznického portálu IVECO ON.
 
 
Novinkou v systému Eurocargo je také IVECO Driver Pal, nový palubní hlasově aktivovaný společník na cesty postavený na technologii AWS (Amazon Web Services) a funkcích Alexa. Je navržen tak, aby maximalizoval provozuschopnost vozidla prostřednictvím plánování trasy a sledování stavu vozidla a omezil zpoždění
a neočekávané odstávky. Řidiči Eurocargo budou moci komunikovat s vozidlem prostřednictvím hlasových příkazů, což jim pomůže soustředit se na cestu a následně zvýšit bezpečnost jízdy.
 
Nová aplikace Easy Cargo je jednotným kontaktním místem, které řidičům poskytuje ještě větší kontrolu nad jejich vozidlem. Aplikace poskytuje přístup k hodnocení jízdního stylu, které jim může pomoci zlepšit jejich jízdní návyky pomocí návrhů týkajících se bezpečné jízdy, úspory paliva a stavu vozidla. Aplikace Easy Cargo také řidiče přímo propojuje se službami vzdálené asistence a aktualizacemi softwaru vozidla a lze ji použít k ovládání funkcí kabiny, jako je klimatizace, dodatečné osvětlení, vyhřívání kabiny a dveří, a tím zvýšit pohodlí řidiče.
 
Zákazníci mohou využívat novou funkci prediktivní údržby založenou na datech generovaných systémem Eurocargo. Ta umožňuje provozovateli optimalizovat operace údržby a oprav tak, aby vyhovovaly jeho poslání, minimalizovat přerušení provozu a zároveň zvýšit pohodlí.
 
Vynikající jízdní zážitek a vyšší bezpečnost díky novým funkcím ADAS a autonomní jízdě
 
Nový Eurocargo splňuje všechny nové GSR (Global Safety Regulations) s novou elektronickou architekturou vyvinutou pro provoz několika nových systémů. Mezi ně patří příprava na alkoholový zámek, inteligentní asistence rychlosti, informační systém detekce pohybu, informační system sledování mrtvého úhlu,systém detekce couvání, signál nouzového zastavení a varovný systém opuštění jízdního pruhu.
 
 
Díky rozmanité a flexibilní nabídce je nové Eurocargo připraveno na každou misi
 
Nové Eurocargo je díky svým vysoce univerzálním konfiguracím připraveno na jakoukoli misi. Odolný podvozek vozidla s nosností od 7,5 do 19 tun je ideální pro městské nebo regionální dodávky, stavební práce, komunální mise a dokonce i pro jízdu v terénu v případě verze Eurocargo 4x4.
 
Díky nejlepšímu poloměru otáčení 11 m ve své třídě je Eurocargo snadno ovladatelné v městském prostoru a je ideálním partnerem pro dodávky v obydlených oblastech. Rozsah rozvorů náprav od 2 790 mm do 6 570 mm
s robustním paralelním rovným rámem vyhovuje náročným aplikacím i montáži specializovaných nástaveb a vybavení, což z Eurocarga činí jedno z nejflexibilnějších vozidel ve své třídě. Existuje více než 11 000 kombinací Eurocarga, takže zákazníci si mohou pro svou misi zvolit dokonalé vozidlo, bez ohledu na svou specializaci.
 
Služby IVECO: kompletní řešení mobility na míru zákazníkům
 
Nové Eurocargo přichází s uceleným portfoliem služeb vyvinutých s cílem zvýšit produktivitu a ziskovost podnikání zákazníků maximalizací provozuschopnosti a efektivity vozidel, bezpečnosti řidičů a ochrany životního prostředí. Cílem je poskytnout zákazníkům komplexní řešení mobility, které dokonale splňuje jejich požadavky.
 
Služby Uptime jsou navrženy tak, aby minimalizovaly dobu, po kterou je vozidlo mimo provoz, a to předcházením neplánovaných zastavení prostřednictvím monitoringu v reálném čase, vzdálené diagnostiky a plánů údržby. Služby Productivity & Efficiency pomáhají zákazníkům snížit spotřebu paliva, optimalizovat trasy a zlepšit styl jízdy. Služby Driver Care a Safety & Security jsou navrženy tak, aby podporovaly bezpečnější styl jízdy, monitorovaly výkon řidičů a zvyšovaly jejich bezpečnost, zatímco Parts & Accessories poskytují rozsáhlou nabídku dílů a příslušenství pro individuální přizpůsobení vozidla specifickým potřebám. Kromě toho IVECO CAPITAL nabízí zákazníkům komplexní finanční řešení včetně financování, leasingu a pojištění na všech trzích
 
IVECO také na základě svých zkušeností připravilo balíček služeb, počínaje balíčkem Start Pack, který je navržen tak, aby zjednodušil práci na palubě vozidla pomocí zákaznického portálu IVECO ON pro sledování vozidla
a optimalizaci efektivity vozového parku, služby Uptime Monitoring & Management pro maximalizaci doby provozuschopnosti připojeného vozidla Eurocargo a nové aplikace Easy Cargo, která řidiči usnadňuje práci. Driver Assistance Pack zaručuje další 2 roky služeb IVECO Driver Pal a Tom Tom Live.
 
Zákazník si může řešení služeb přizpůsobit na míru díky výběru prémiových balíčků. Balíček Safety Pack nabízí kromě služby IVECO ON Plus také Professional Safety Report pro vyhodnocení a zlepšení stylu jízdy. Balíček Produktivity zahrnuje IVECO ON Plus a přidává dálkové ovládání ADAS,  aktualizaci geolokace vozidla, a webové rozhraní API, které zákazníkovi umožňuje používat vlastní systém správy vozového parku a zahrnout do něj připojená vozidla IVECO.