IVECO T-WAY

03. 05. 2021


Nové IVECO T-WAY: nejodolnější vozidlo navržené pro ty nejextrémnější terénní úkoly

 
IVECO doplňuje řadu těžkých nákladních vozidel IVECO WAY o nový terénní vůz navržený a zkonstruovaný pro ty nejtěžší úkoly v těch nejextrémnějších podmínkách, který zaujímá místo legendárního modelu TRAKKER. Nové IVECO T-WAY představuje novou automatizovanou převodovku HI-TRONIX s funkcemi vyvinutými speciálně pro mobilitu v terénu. Nové zadní kotoučové brzdy, odolný systém zadního odpružení pro tandemové nápravy, nižší pohotovostní hmotnost a řada funkcí, jako je systém HITRACTION spolu se špičkovou konektivitou, digitálními službami a vysoce komfortní kabinou, přispívají k mimořádné efektivitě a profitabilitě. IVECO přináší kompletní, přepracovanou řadu pro terénní úkoly, v rámci které nabízí nové modely IVECO T-WAY a IVECO X-WAY.

 
Iveco-T-WAY-cena-(3).jpg
 
  IVECO T-WAY se nezalekne žádného terénu
 
Společnost IVECO  ve své dealerské síti a zástupcům mezinárodního odborného tisku v rámci živé digitální akce představila nové těžké terénní vozidlo IVECO T-WAY. IVECO T-WAY staví na odkazu robustnosti a spolehlivosti dlouhé řady dokonalých terénních vozů této značky. Přináší špičková technologická řešení, která předčí všechna očekávání v oblasti produktivity, užitečného zatížení, bezpečnosti a komfortu řidiče. Tyto vlastnosti – extrémní odolnost, vysoký výkon a spolehlivost – neoddiskutovatelně ztělesňují motiv reklamní kampaně při uvádění na trh: „TREAT IT BAD“. Společnost IVECO zaujala inovativní přístup k virtuálnímu uvedení, které bylo speciálně navrženo pro IVECO Live Channel. Nabídla účastníkům jedinečný zážitek, vyprávěla strhující příběh složený z kombinace videoobsahu a živé interakce. Vzala hosty na objevnou cestu po světě terénních vozů IVECO a představila nejnovější přírůstek do dlouhé řady legendárních nákladních vozů. Luca Sra, provozní ředitel obchodní jednotky nákladních vozidel IVECO, říká: „Dnes otevíráme novou kapitolu výjimečné terénní historie společnosti IVECO představením modelu IVECO T-WAY, následníka trůnu modelu TRAKKER, toho ‚nejsilnějšího z nejtěžších‘. Toto mimořádně silné vozidlo, které je skutečným mistrem výkonu, robustnosti a odolnosti, ještě více upevní pozici společnosti IVECO v oblasti těžkých terénních vozidel. IVECO T-WAY završuje renesanci naší těžké řady IVECO WAY, která teď patří k těm nejsvěžejším, nejbohatším a nejinformativnějším na trhu.“
Thomas Hilse, prezident značky IVECO, uvedl: „Se silničním vozem IVECO S-WAY jsme zatřásli celým odvětvím. A dnes děláme to samé v oblasti terénních vozidel. I v tomto segmentu se chystáme nastolit budoucnost nákladní dopravy, a ta budoucnost přichází právě teď s modelem IVECO T-WAY. IVECO T-WAY jsme navrhli s ambicí stanovit novou laťku v oblasti robustnosti, spolehlivosti, efektivity, ovladatelnosti, flexibility karoserie a propojených služeb – a designu, který je pro italskou značku„nutností“. Jméno hovoří za vše: T jako Tvrďák!“ „T“ JAKO TVRĎÁK: vozidlo je navrženo a zkonstruováno s ohledem na robustnost a spolehlivost.
IVECO T-WAY bylo navrženo tak, aby přinášelo nejlepší výkon ve své třídě při plnění každého
terénního úkolu. Vyniká terénními vlastnostmi, robustností a torzní tuhostí. Po svých předchůdcích zdědilo legendární robustnost podvozku z vysoce odolné oceli s rámem o tloušťce 10 mm, jehož ohybový moment na kolejnici v hodnotě 177 km vévodí celému segmentu. Přední náprava má maximální nosnost až 9 tun. Redukce náboje na zadní nápravě je standardem pro maximalizaci pevnosti a výkonu. Nový systém těžkého zadního odpružení pro tandemové nápravy optimalizuje hmotnost vozidla a zlepšuje jeho výkon v terénu díky větší světlé výšce a lepšímu nájezdovému úhlu.

 
iveco-t-way-cena-2.jpg

 

IVECO T-WAY přináší výkon potřebný pro trakci a pomocný pohon se spolehlivým a účinným motorem IVECO Cursor 13


Tento motor, který dosahuje výkonu až 510 koní, což je o 10 koní více než u modelu Trakker. U odlehčených konfigurací s nižší hmotností se dodává také s motorem Cursor 9. Motory jsou spřaženy s osvědčenou 12stupňovou a 16stupňovou automatizovanou převodovkou HI-TRONIX, která nyní disponuje i novými funkcemi určenými speciálně pro jízdu v terénu. Mezi ně patří Hill Holder (asistent rozjezdu do kopce), který pomáhá při rozjezdu na strmých svazích, Rocking mode (houpací režim), který pomáhá obnovit trakci v kluzkých podmínkách, a Creep mode (plazivý režim) pro velmi nízké otáčky při volnoběhu. Na silničních úsecích dané mise zvyšuje účinnost převodovky systém IVECO HI-CRUISE. Zahrnuje prediktivní řazení, prediktivní tempomat a funkci Eco-roll, která při jízdě z kopce využívá setrvačnost vozidla. Díky těmto novým algoritmům se HITRONIX postará o dokonalou strategii řazení pro každou aplikaci.
 

IVECO T-WAY PRODUKTIVITA A ÚČINNOST: plně propojený nákladní vůz s ještě větším užitečným zatížením

IVECO T-WAY bylo navrženo s ohledem na efektivitu a produktivitu, s celou řadou funkcí, nižší pohotovostní hmotností a novými telematickými funkcemi a digitálními službami.Nabízí nové řešení úspory paliva pro úkoly, které vyžadují příležitostný pohon všech kol (AWD): hydrostatický pohon HITRACTION pro tuhé a kloubové modely 6×4. Funguje při rychlostech do 25 km/h a v případě potřeby se automaticky spíná a poskytuje dodatečnou hydraulickou trakci předních kol. Ve srovnání s řešením AWD přináší výrazné výhody z hlediska spotřeby paliva a užitečného zatížení. Nízká pohotovostní hmotnost byla v porovnání s modelem Trakker dále snížena o 325 kg díky nové konstrukci tandemové výztuže na zadních nápravách, která je nyní tvořena jednolitou komponentou. IVECO T-WAY je vybaveno tou nejlepší konektivitou ve své třídě, která je charakteristickým znakem řady WAY, a to prostřednictvím standardně dodávanému Connectivity Boxu. Systém konektivity poskytuje telediagnostiku a prediktivní údržbu. Dále umožňuje správcům vozového parku průběžně na dálku sledovat výkon každého vozidla a zajistit tak jeho maximální efektivitu. Neustále se rozšiřující portfolio služeb IVECO ON s podporou konektivity je zaměřeno na maximalizaci produktivity zákazníků a životnosti vozidel, ale i na minimalizaci neplánovaných odstávek.
 

IVECO T-WAY - EXTRÉMNÍ FLEXIBILITA

IVECO T-WAY je nejvhodnější terénní vozidlo pro přestavbu se díky své mimořádné flexibilitě stane oblíbencem karosářů. Dodává se v tuhé i kloubové verzi, takže z hlediska pohonu nabízí nejvíce variant na trhu: Částečný pohon kol u tuhých a kloubových modelů 6×4 a tuhých modelů 8×4 a pohon všech kol u tuhých a kloubových modelů 4×4 a 6×6 a u tuhých verzí 8×8. Řada s pohonem všech kol byla rozšířena o modely s novým rozvorem 4 m, 4,2 m a 4,5 m, které mohou přepravovat speciální náklady bez úpravy podvozku. Nová elektrická a elektronická architektura HI-MUX je plně kompatibilní s nejnovější generací řídicích systémů. Nová řada pomocných pohonů zahrnuje nový, vysoce výkonný sendvičový pomocný pohon PTO, který dosahuje točivého momentu až 2 300 Nm. Díky této extrémní všestrannosti, šířce a hloubce řady a širokému výběru variant je IVECO T-WAY ideálním nákladním vozidlem pro všechny typy karoserií a profesních úkolů.


IVECO T-WAY: design kabiny zaměřený na komfort a bezpečnost řidiče

Kabina IVECO T-WAY má stejný design jako řada IVECO WAY. Vyznačuje se elegantními aerodynamickými liniemi a řidič se v ní cítí příjemně. Dodává se ve dvou verzích – s krátkou kabinou AD a dlouhou kabinou AT se standardní nebo vysokou střechou. Zaměřuje se na funkčnost, která řidiči usnadňuje každodenní práci. Celý prostor pro řidiče byl vytvořen tak, aby poskytoval praktické a snadno ovladatelné prostředí. Pohodlné a ergonomické sedadlo spolu s novým koncepčním multifunkčním volantem zajišťují řidiči dokonalé pohodlí. V drsných podmínkách, kterým IVECO T-WAY obvykle čelí, je bezpečnost řidiče naprosto zásadní. Vozidlo je navrženo tak, aby zajišťovalo maximální ochranu, a jeho bezpečnostní prvky vysoce přesahují požadavky na schválení typu. Nový brzdový systém je standardně vybaven systémem EBS, u modelů PWD jsou k dispozici plně kotoučové brzdy a v celé řadě se dodávají nové pokročilé asistenční systémy (tzv. ADAS).

 
Iveco-t-Way-cena-3.jpg

 
 

Kompletní terénní portfolio IVECO: nové IVECO T-WAY spolu s IVECO X-WAY
představují kompletní řadu terénních vozidel IVECO

Jedná se o nejkompletnější modernizované portfolio pro terénní použití na trhu. Těžká řada IVECO X-WAY je ideální pro aplikace, kde se nákladní vozidlo pohybuje 90 % času na silnici a poslední kilometry je schopné zvládnout mimo silnici, aby se dostalo na pracoviště. Je navržena tak, aby byla flexibilní a nabízela široký výběr variant podvozku, kabiny a náprav. Cílem je robustnost a spolehlivost při nejrůznějších použitích. Z hlediska bezpečnosti, komfortu a účinnosti disponuje všemi vlastnostmi silničního vozidla. Je to ideální vozidlo pro trhy s přísnými limity v oblasti celkové hmotnosti, kde je užitečné zatížení hnací silou produktivity – zejména verze SuperLight, která poskytuje nejvyšší užitečné zatížení ve své třídě.
 
ŘADA IVECO WAY: kompletní řada s řešením pro těžké úkoly
Dnešní uvedení na trh doplňuje řadu IVECO WAY, která odteď nabízí rozsáhlou těžkou řadu prvotřídních vozidel pro každý úkol:
 

IVECO S-WAY: nejvýkonnější a nejefektivnější silniční těžké nákladní vozidlo ve své kategorii.
IVECO S-WAY Natural Power: první těžký nákladní automobil na zemní plyn určený pro
dálkovou přepravu.
IVECO X-WAY: „dokonalý hybrid“ vynikajících vlastností IVECO na dálkových trasách a
terénní robustnosti.
• IVECO T-WAY: nejodolnější vozidlo na trhu těžkých nákladních vozidel, které dosahuje
extrémních výkonů, spolehlivosti a všestrannosti.

 

Můžeme Vám poradit ? Máte dotaz? Napište nám dotaz na náš chat, nebo přes kontaktní formulář níže. Během chvilky Vám odpovíme. Rádi Vám pomůžeme, poradíme a společně vybereme to nejlepší řešení. Jsme tady pro Vás!

 
Kontaktní formulář