IVECO S-Way získalo prestižní cenu

22. 03. 2024


IVECO S-Way získalo prestižní cenu iF DESIGN AWARD 2024

 
  • Nové IVECO S-Way MY24 si získalo porotu svými dynamickými úpravami exteriéru a ergonomickou úpravou interiéru, díky nimž je v centru pozornosti řidič.

 
Turín, 5. března, 2024
 
 
IVECO S-Way MY24 získalo prestižní ocenění iF DESIGN AWARD 2024 ve vysoce konkurenční kategorii Product Design Automobiles/Vehicles.
 
Společnost iF International Forum Design GmbH byla založena v Německu v roce 1953 a je tak nejstarší nezávislou designérskou organizací na světě. Pořádá jednu z největších a nejvýznamnějších designérských soutěží na světě. Cílem těchto soutěží je ocenit vynikající design a inovace ve všech oborech.
 
Nezávislá porota, složená ze 132 mezinárodních odborníků na design, označila IVECO S-Way za vítěze v soutěži s více než 11 000 přihlášenými vozy ze 72 zemí, z nichž každý doufal, že získá tuto prestižní pečeť kvality.
 
Přepracovaný design exteriéru a zbrusu nová palubní deska jsou hlavními body oceněného modelu IVECO S-Way, který byl v souladu se zaměřením společnosti IVECO navržen a vyvinut s ohledem na zážitek řidiče.
 
Vnější mřížka chladiče, která je okamžitě rozpoznatelným prémiovým prvkem tohoto vlajkového vozu, je tvořena několika prvky, které umožňují širokou škálu možností přizpůsobení. Vedle nového loga IVECO – dostupného v chromu nebo matné tmavě šedé - lze samotnou mřížku objednat v osmi různých stylech a barevných variantách, včetně lesklých povrchových úprav, metalických prvků nebo dokonce v barvě karoserie.
 
Zcela nový přizpůsobitelný přístrojový panel vznikl na základě důkladného výzkumu UX a je rozdělen do tří segmentů, rozlišených podle materiálů a barev. Hi-tech a profesionální řidičská zóna zvyšuje zážitek z jízdy, přívětivý prostor pro cestující vytváří obklopující lounge efekt, zatímco další úložné prostory uprostřed zvyšují praktičnost.
 
Významné vylepšení interiéru zahrnuje působivou ergonomii "jako v osobním autě", a to díky vylepšené pozici sedadel, menšího a vertikálněji uloženého volantu s mnohem širšími možnostmi nastavení.
Nový model S-Way, silniční těžký vůz řady IVECO Way MY24, se může pochlubit nejen atraktivním
designem, ale také novými pokročilými funkcemi, jako je výkonný a zároveň efektivní nový motor xCursor 13, vylepšená aerodynamika, nejmodernější systém prediktivního řízení GPS a ještě vyšší komfort. Nové funkce a služby byly vyvinuty s cílem zvýšit produktivitu podnikání a poskytnout řidiči pohodlí, bezpečnost a propojení. Právě tyto kvality z něj činí dosud nejschopnější vůz IVECO Way-Range.
 
Marco Armigliato, vedoucí průmyslového designu skupiny Iveco, uvedl: "Jsme velmi hrdí na to, že nové IVECO S-Way získalo ocenění iF DESIGN AWARD. Domníváme se, že tento nákladní vůz je nejpůsobivějším vozem IVECOS-Way v historii tohoto modelu, který spojuje výraznou estetiku s působivou ergonomií. S ještě širšími možnostmi přizpůsobení než kdykoli předtím, mohou zákazníci vtisknout tomuto vysoce schopnému vozidlu svou vlastní osobnost."

IVECO-S-Way_iF-DESIGN-AWARD-2024_exteriors_1-(1).jpgIVECO-S-Way_iF-DESIGN-AWARD-2024_interiors_2.jpg