IVECO DAILY 4X4 "Klára"

17. 03. 2021


V městské části Brno Obřany a Maloměřice se dne 18.7.2020 uskutečnil slavnostní křest dopravního  automobilu IVECO DAILY 4x4 dodané společností AGROTEC a.s. s nástavbou od firmy Ivacar. Vozidlo pohání vznětový čtyřválcový motor Iveco F1C 180 VGT Euro VIc o výkonu 180k a s točivým momentem 430 Nm. Velký rozchod a zkřížení náprav dovolují plynulý přejezd překážek, optimální tuhost pérování nabízí pak vysokou mobilitu v terénu.
Hasiči si vůz vybrali na základě potřeb a předešlých zkušeností. V zadní části nástavby, jak je u hasičského vozu samozřejmostí, je na výsuvném prvku uložena přenosná požární stříkačka, vybavená čerpadlem, které je poháněno zážehovým, vodou chlazeným dvoudobým spalovacím motorem
 
DSC_0782-(2).JPG

Za účasti hasičů, paní starostky a pozvaných hostů byl vůz, který familiárně pojmenovali Klára,
slavnostně pokřtěn v duchu hasičských tradic. Akce probíhala v příjemné a neformální atmosféře.


p-Labik-(3).JPG

Za společnost AGROTEC měl předslov Key Account Manager pan Ing. Robert Labík, který popřál hasičům hodně šťastných kilometrů s novým vozem a zároveň ocenil jejich práci pro společnost, ve které jim nový vůz bude bezpochyby nápomocný. Při této příležitosti společnost AGROTEC věnovala jednotce servisní šek  první garanční prohlídku.

DSC_0808.JPG

A co říkají na vůz samotní hasiči a kde všude již s vozem zasahovali? Na to jsme se zeptali člena jednotky dobrovolných hasičů pana Dominika Vyšinky.    
 
Dominiku, jak dlouho jste u hasičů a kdo Vás k ním přivedl
U nás doma jsme rodina hasičů, takže není překvapením že i já. Dá se tedy říct, že jsem u hasičů od narození.

foto-Dominik-(1).jpg

Jak jste zatím spokojeni s vozem IVECO DAILY 4x4 a jak se vám osvědčilo vybavení vozu
S kvalitním vybavením je vždy radost pracovat a je tomu stejně i u našeho nového Iveca. Nová technika vždy přinese sboru jisté oživení a taky je to příležitost zaujmout případné nové hasiče. Koncepce automobilu a jeho vybavení bylo uzpůsobeno dle našich zkušeností a potřeb vyplývajících z předurčení na likvidaci následků přírodních katastrof a průmyslových havárií. Velkou výhodou automobilu je jeho kompaktnost a díky podvozku 4x4 umožňuje průjezdnost i mimo zpevněné komunikace i za nepříznivých podmínek, a dále ještě ucelené vybavení které rozšířilo možnosti účinně zasahovat.

DSC_0811.JPG
 
Kde všude jste s ním zasahovali, jakou techniku jste použili
S Ivecem jsme zasahovali u několika technických zásahů v souvislosti s letošním nestálým počasím. Jednalo se o odstranění stromů a protipovodňové opatření, ale také dekontaminace prostředků v rámci opatření proti COVID-19. Použili jsme motorové pily, navijáky a samozřejmě další vybavení automobilu, který je právě na tyto zásahy vybaven.
 
DSC_0815.JPG

Co má Vaše jednotka v plánu v nejbližším čase
Tak samozřejmě školení a výcviky s novým Ivecem ale mimo jiné během roku pořádáme pro děti akce v  programu preventivně výchovné činnosti HASÍK, který učí děti základním postupům v této oblasti. Tento rok bohužel nebyl příznivý jakýmkoli akcím, ale 5. září bych vás rád pozval na náš dětský den, který tradičně pořádáme na dvoru naší hasičky.
 
DSC_0812.JPG


Dominiku, děkujeme za rozhovor a za Vaší záslužnou práci.
 
Článek o "Kláře" část první :)
 
 
Více o hasičských vozech