FIAT Professional představuje novou modelovou řadu

03. 04. 2024


FIAT Professional představuje novou modelovou řadu

 
  • ​Nové modely Ducato, Doblò a Scudo přicházejí s novými elektromotory, modernizovaným designem a inovativními a důmyslnými řešeními.
  • Nové Ducato, vyvinuté společností FIAT Professional, poskytuje působivý dojezd na elektřinu: v porovnání s předchozím modelem nabízí o 30 % delší dojezd, největší nosnost ve své třídě a o 25 % nižší cenu, díky čemuž je dostupný pro každého.

  • Elektrické i vznětové Ducato se vůbec poprvé může pochlubit novým promyšleným prvkem výbavy – sedadlem „Eat&Work“.

  • Nové Doblò nabízí špičkovou konektivitu a informační a zábavní systémy, které pomáhají našim profesionálům zvládat jejich každodenní práci, a proměňuje se tak v dokonalou pojízdnou pracovnu.

  • Kompaktní zvenku a velké uvnitř, nové Scudo je ideálním společníkem, s nímž se můžete vydat kamkoli, aniž byste se museli zastavit ve vaší činnosti.

Nová modelová řada Ducato, Doblò a Scudo 2024 prošla výraznou modernizací a přijíždí s novými elektrickými jednotkami, modernizovaným designem, novými systémy konektivity a novou generací asistenčních systémů. S více než stoletou historií je FIAT Professional etalonem v oblasti užitkových vozů díky vynikající hospodárnosti a spolehlivosti svých modelů, a také nápaditosti v oblasti služeb zákazníkům, které jsou součástí DNA značky a odrážejí se v široké škále nabízených možností. Jako průkopník v oblasti zefektivňování technologií je značka na špičce segmentu lehkých užitkových vozidel, jejichž výrobou se zabývá již od roku 1903, a stojí v čele revoluce v oblasti elektromobility. Důkazem toho je nejnovější generace modelů Ducato, Doblò a Scudo, které nabízejí inovativní, udržitelná a elektrická řešení pro podnikání budoucnosti.

FIAT Professional se vyznačuje dvojím charakterem, neboť je významným partnerem jak pro profesionály, tak i pro milovníky volného času. Obytné vozy představují strategický přínos pro značku, která se na trhu s rekreačními vozidly etablovala jako jeden z pilířů tohoto segmentu. Toto postavení nabízí nejen jistotu pro komerční a profesionální využití, spolehlivost, praktičnost a nízké provozní náklady, ale také exkluzivitu, technologické inovace a emoční přitažlivost.

Nové Ducato a E-Ducato: vhodné pro každý úkol

Ducato je úspěšný model, který se vyrábí nepřetržitě od roku 1981, prodává se ve více než 80 zemích světa a odborný časopis Promobil jej již šestnáctkrát za sebou zvolil nejlepším základem pro obytný vůz. Za 40 let v pozici lídra segmentu prochází model Ducato neustálým vylepšováním, takže i nadále zůstává nejlepší ve své třídě.

Nové E-Ducato, vyvinuté společností FIAT Professional, je největším klenotem nové modelové řady a nabízí elektrický pohon bez kompromisů. Jeho nový akumulátor s kapacitou 110 kWh zaručuje díky dojezdu 424 km* (WLTP) nejlepší jízdní parametry s nulovými emisemi v dané třídě. Jeho dojezd je o 30 % větší ve srovnání s předchozí generací. Je také nabízen o 25 % levněji, čímž se stává mnohem dostupnějším – přesně to je ukázka přístupu značky FIAT Professional zaměřeného na zákazníka.

Zcela nový je také systém nabíjení, který umožňuje nabít baterii na 80 % již za 55 minut. Díky nové elektrické architektuře se E-Ducato navíc vyznačuje širokou škálou nových asistenčních systémů, které z něj dělají nejbezpečnější užitkový vůz ve svém segmentu.

Nové Ducato si zachovává největší nákladový prostor ve své třídě, a to až 17 m3, a užitečné zatížení až 1,5 tuny u elektrické verze a 2 tuny se vznětovým motorem. Díky tomu se stalo nejprodávanějším vozem ve svém segmentu. V porovnání s konkurencí poskytuje lepší využití nákladového prostoru, protože při stejné délce nabízí o více než 21 cm delší nákladový prostor: menší zvenku, větší uvnitř. A i při přepravě těch nejobjemnějších nákladů Ducato i nadále poskytuje špičkový komfort, preciznost a ovladatelnost, a to za všech jízdních podmínek.

Jak v plně elektrické verzi, tak i ve vznětové variantě debutuje nový promyšlený prvek výbavy – sedadlo „Eat&Work“, jehož úkolem je zlepšit pracovní život profesionálům a zvýšit praktičnost tohoto automobilu. Tento prvek výbavy, nabízející maximální komfort, je kombinací otočného stolku, na který lze umístit notebook, talíře nebo tácy s obědem, a držáků na nápoje s odkládacími miskami na tužky nebo příbory.

Také další technická výbava zlepšuje kvalitu života na palubě: součástí standardní výbavy elektrické verze je bezklíčkové odemykání a zamykání prostoru pro posádku i náklad, stejně jako startování motoru bez klíče. Elektrická parkovací brzda poskytuje v kabině více místa pro posádku a její zavazadla. Nechybí ani 10" navigační systém, který je 100% připojený a je vybavený funkcemi usnadňujícími život s vozem s elektrickým pohonem a současně službami společností F2M eSolution. Standardní výbavu nového modelu E-Ducato doplňuje 7" plně digitální přístrojový panel.

Nové Ducato může být vybaveno nejnovější generací vznětových motorů MultiJet, které splňují předpisy Euro 6E a vždy poskytují nejlepší kombinaci výkonnosti a životnosti. Připravena je 6stupňová manuální převodovka ve spojení se třemi výkonovými stupni (120, 140, 180 k) a nová 8stupňová samočinná převodovka v kombinaci s motory o výkonech 140 a 180 k. Řada Heavy-Duty s homologací Euro 6 Step E je nabízena taktéž s dvojicí výkonnějších variant 140 a 180 k, vždy v kombinaci se 6stupňovou manuální převodovkou nebo 8stupňovou samočinnou převodovkou. 

Díky několika aerodynamickým vylepšením se spotřeba paliva a hladina emisí CO2 u nového Ducata snížila ve srovnání s předchozí generací až o 5 %. A to bez ztráty proslulého výkonu pohonné jednotky, schopné dosahovat točivého momentu až 450 Nm, což je nejlepší hodnota ve své třídě.

Nové Doblò a E-Doblò: práce jako v kanceláři 

Multifunkční, prostorné a flexibilní nové Doblò nabízí pokročilé možnosti připojení a technologie, které zákazníkům pomáhají efektivně čelit každodenním pracovním výzvám. Modernizovaná elektrická verze nyní nabízí působivý dojezd více než 340 km v kombinovaném cyklu WLTP a rychlonabíjení, které umožňuje dobít 80 % kapacity baterie za pouhých 30 minut. E-Doblò může být pro ještě vyšší hospodárnost vybaveno také tepelným čerpadlem.

Varianty s elektrickým i spalovacím motorem nabízejí ve své třídě nejvyšší užitečnou nosnost až 1 tunu a jsou vybaveny velkým variabilním vnitřním prostorem a špičkovými technologickými prvky výbavy. V případě elektrické verze k nim patří například zásuvka Magic Plug, která zákazníkům umožňuje disponovat dostatkem elektřiny v řadě specifických situací, což profesionálům zaručuje lepší pracovní podmínky a proměňuje Doblò na opravdovou pojízdnou dílnu.

Klíčovou novinkou nového modelu Doblò je také Smartphone Station, která umožňuje řidiči ovládat všechna zařízení infotainmentu pomocí tlačítek na volantu nebo hlasových příkazů. Nový 10" infotainment Uconnect s barevným dotykovým displejem zlepšuje uživatelskou přívětivost a je vybaven integrovanou navigací. Systému nechybí funkce Apple CarPlay a Android Auto™. Nová elektrická verze je vybavena páčkami na volantu, jejichž prostřednictvím lze měnit úroveň rekuperace. Pro přizpůsobení dané situaci jsou k dispozici tři jízdní režimy: Normal, Eco a Power.

Pokud jde o bezpečnost, hlavní pokrok spočívá ve vylepšení zpětného zrcátka Magic Mirror s dynamickým prostorovým viděním, které má nyní nový vzhled a poskytuje lepší výhled. Díky soustavě několika kamer umožňuje Magic Mirror uživatelům sledovat prostor za vozem i po jeho stranách, a to včetně mrtvých úhlů. Jedná se o funkci, která řidiči umožňuje provádět manévry s ještě větší jistotou a dokonale reprezentuje vynalézavost výrobce, jež byla vždy součástí DNA značky. Bezpečnostní výbavu Fiatu Doblò doplňuje celá řada standardně dodávaných asistenčních systémů, které zajišťují co nejpohodlnější a nejbezpečnější jízdu.

Nové Scudo a E-Scudo: ideální velikost pro všechny úkoly

Nové Scudo si stále uchovává robustnost, variabilitu a potěšení z jízdy, které z něj udělaly etalon mezi profesionály. Nyní však přijíždí s vylepšeným designem, vyšší hospodárností, nejmodernější konektivitou a pokročilejšími asistenčními systémy. Nové E-Scudo je moderní a nezastavitelný vůz díky plně elektrickému pohonu, který nabízí nejlepší dojezd ve své třídě (v kombinovaném cyklu WLTP až 352 km), současně je výkonnější a jízda s ním celkově příjemnější.

Nové Scudo se vyznačuje nejmodernějším řešením prostorného interiéru, díky čemuž profesionálům nabízí ty nejlepší pracovní podmínky. Nejmodernější systém pro nakládání objemných nákladů podtrhuje jedinečnou flexibilitu: s funkcí Magic Cargo budou moci profesionálové rozšířit ložnou plochu až na 3,67 m ve standardní verzi a maximálně na 4,02 m ve verzi Maxi.

Díky kompaktním rozměrům a příjemné poloze za volantem je nové Scudo stejně pohodlné jako osobní automobil a umožňuje uživatelům prožít i dlouhý pracovní den bez stresu. Navzdory kompaktním vnějším rozměrům je nákladový prostor neuvěřitelně objemný (až 6,3 m³), s užitečným zatížením až 1,25 tuny u elektrické verze a až 1,4 tuny u variant se spalovacím motorem. Právě díky kompaktním rozměrům je navíc Scudo ideálním partnerem pro jízdu v centrech měst a s výškou pouhých 190 cm se vejde do každé garáže.

V oblasti bezpečnosti je vybaveno širokou paletou asistenčních systémů, jejichž cílem je zajistit maximální pohodlí a bezpečnost během jízdy. Nový FIAT Professional Scudo rovněž disponuje novými funkcemi konektivity a infotainmentu, které jsou nezbytné pro to, aby profesionálové mohli lépe čelit každodenním pracovním výzvám.