FIAT Professional Ducato je Velkou dodávkou roku

16. 01. 2024


FIAT Professional Ducato je popáté v řadě za sebou „Velkou dodávkou roku“ v britské anketě Company Car and Van Awards 2024

  • FIAT Professional Ducato zvítězil v kategorii „Velká dodávka roku“ každoroční ankety pořádané britským fleetovým časopisem Company Car and Van.

  • Ducato bylo oceněno pro svou všestrannost, praktický design interiéru a bezpečnostní výbavu.

  • Jde o potvrzení, že tento model je stále výkonným a praktickým partnerem pro všechny profesionály a současně lídrem na poli inovací na neustále se měnícím trhu.

FIAT Professional Ducato byl vyhlášen vítězem kategorie „Velká dodávka roku 2024“ a pokračuje tak ve své vítězné sérii. Každoroční udílení cen Company Car and Van Awards ve Velké Británii již popáté v řadě ocenilo úspěšný model společnosti FIAT Professional.

Ducato bylo oceněno za rozmanitost nabízených variant a jejich přehledné uspořádání, stejně jako za praktický interiér a pokročilé bezpečnostní prvky. FIAT Professional Ducato se dlouhodobě etabloval jako lídr mezi užitkovými vozy a toto ocenění je jen dalším potvrzením schopnosti značky neustále se vyvíjet a být v čele v oblasti inovací.

Nejnovější verze modelu Ducato, který byl poprvé představen v roce 1981, nabízí nákladový prostor o objemu až 17 m3 a užitečné zatížení až 1500 kg. Vyznačuje se také nejefektivnějším využitím prostoru v daném segmentu, což znamená, že verze s délkou 6 metrů nabízí největší délku ložné plochy v této kategorii, dokonce o 300 mm delší než její hlavní konkurenti. Vlastními silami vyvinutá elektrická verze je vybavena novou baterií s kapacitou 110 kWh, která nabídne nejdelší dojezd až 420 km* v cyklu WLTP ve své třídě. Vůz je schopen na doplnit energii z 0 na 80 % kapacity za méně než jednu hodinu zásluhou nabíjecího výkonu až 150 kW. To jsou opět špičkové parametry modelu e-Ducato v rámci daného segmentu. K dispozici je také rozsáhlá nabídka nejnovější generace vznětových motorů MultiJet, které jsou vždy na vrcholu z hlediska výkonu a životnosti.

Nové Ducato je prvním užitkovým vozem, který je vybaven pokročilými asistenčními systémy pro autonomní jízdu úrovně 2 (ADAS), jež zvyšují bezpečnost řidiče i ostatních účastníků provozu a přinášejí do jízdy více klidu. Nové Ducato je také standardně vybaveno několika asistenčními systémy, které poskytují pomoc při brzdění před neočekávanými překážkami, jako jsou chodci a cyklisté, pomáhají s udržováním v jízdním pruhu, rozpoznávají dopravní značky a jsou vybaveny inteligentním asistentem rychlosti. Mezi další výjimečné technologické prvky patří plně digitální přístroje, digitální zpětné zrcátko a full LED světlomety.

daje týkající se verze E-Ducato L3H2 Panel Van N2

Zdroj: Tisková zpráva FIAT Professional