Do TQM jsme předali dalších 10 tahačů

12. 05. 2023


Dalších 10 nových tahačů Iveco S-Way míří z AGROTEC Group do naší spřátelené firmy TQM, konkrétně do Opavy. Odtud budou vyjíždět do celé Evropy a střední Asie. Stejnou „dávku“ silných strojů obdržela firma již minulý rok. „Dodávka dalších tahačů je nejen součástí pravidelné obnovy vozového parku, ale reflektuje i zvýšenou poptávku po dopravních službách,“ uvedl Svatopluk Kříž, ředitel nákladní dopravy společnosti TQM.

Značka nákladních a užitkových vozidel Iveco je na Opavsku těsně spjata se společností TQM - holding s.r.o. (dále jen TQM). Více než dvě dekády tvoří vozový park této firmy převážně nákladní auta značky Iveco - tahače řady S-Way, Hi-Way, Stralis nebo sólo vozidla Eurocargo. Vozový park je přizpůsoben potřebám přepravovaných nákladů pro mezinárodní i tuzemskou dopravu a splňuje nejvyšší ekologické normy.

V tuto chvíli má tato dopravní společnost 126 nákladních aut, z nichž 90 je od značky Iveco. Od začátku roku 2023 uvede TQM do provozu dalších 10 žlutých tahačů Iveco S-Way. Vozidla jsou vybavena motory o výkonu 480 koní a 12stupňovou automatickou převodovkou HITRONIX s elektronickou spojkou, jsou v plné výbavě a v plném servisním kontraktu. „Už léta pravidelně rozšiřujeme náš vozový park, který je v tuto chvíli zastoupen různými typy vozidel tak, aby co nejefektivněji uměl uspokojit jakoukoli poptávku po přepravě. Klíčovým aspektem je pro nás efektivita provozu, kvalita vozidel, ekologie a v neposlední řadě bezpečnost a pohodlí našich řidičů. Konkurence je v této oblasti velká a každý bonus se počítá. Jsem rád, že jsme v AGRTOTEC Group našli spolehlivého obchodního partnera, se kterým dlouhodobě řešíme podobu našeho vozového parku“, dodává Kříž.

„Společnost TQM je pro AGROTEC Group dlouholetý strategický obchodní partner, a proto jsme hrdí, že se můžeme opět podílet na obnově vozového parku ve formě dodání dalších nových tahačů IVECO S-WAY. Tato vozidla mají optimální TCO* náklady (*náklady na vlastnictví vozu), co je důležité kritérium nejen při dálkové přepravě, ale i pro další udržitelný rozvoj podnikání u našich zákazníků. Zároveň se u vozidel IVECO zapracovalo také na zlepšení komfortu obsluhy pro samotné řidiče, což dokazuje třeba hlasový asistent ALEXA. Věříme, že nové tahače přispějí k dalšímu rozvoji efektivní a ekologické přepravy zboží. „Děkujeme společnosti TQM za důvěru a přejeme mnoho šťastných kilometrů s vozy IVECO S-WAY“, dodává Ing. Martin Janča, ředitel divize nákladních automobilů ve společnosti AGROTEC Group

Spolupráce AGROTEC Group s firmou TQM začala před třiceti lety. V roce 1990 si TQM jako první odvezla s velkou slávou z Hustopečí 6 tahačů IVECO. A mnoholeté partnerství pokračuje.