Čím se S-WAY liší od svého předchůdce Stralise?

09. 08. 2023


Stralis, který nahradil model Eurostar, se vyráběl od roku 2002 do roku 2019. Značka IVECO se především zaměřovala na podnikání zákazníka, kdy chtěla pomoci k maximalizaci produktivity, a bezpečí a pohodlí řidiče nákladního vozidla. Mezi bezpečnostní prvky a prvky pohodlí patří prostorná kabina, pohodlná sedadla a lůžka, ergonomické ovládání a vysoká kvalita života na palubě.

Model byl a stále je využívaný pro přepravu, těžkou distribuční dopravu a dopravu stavebních materiálů na dlouhé vzdálenosti. Nyní na něj navazuje nový model S-Way, který dominuje mnoha moderními komponenty. Pojďme se společně podívat co je v novém kabátě schované.

Kabina: 
Již Stralis byl zaměřen na bezpečnost, není tedy zvláštní, že jsou na nového S-Waye vyvíjeny větší bezpečnostní požadavky jako například přísný test na nárazové zkoušky. Kabina změnila svou tvář a má tak nižší součinitel odporu vzduchu. Nový design pomáhá k nižší špinivosti boků pomocí vícedílného nárazníku s integrovaným ofukem. Nárazník je rovněž pomocníkem při přístupu k čelnímu sklu, slouží totiž jako sklápěcí schůdek.

Střecha kabiny umožňuje zvětšit úložné prostory v kabině a nabídne tak řidiči větší úložný prostor. Vnitřní výška kabiny je nyní větší o 80 mm. Upravením vnitřních prostor je úložná kapacita v kabině větší o 20 %. Odstraněním vertikálního okenního sloupku u bočního okna má řidič mnohem lepší výhled z vozidla a tím i lepší zážitek z jízdy. Pro snadné zamykání a větší bezpečnost byla použita nová klika s vylepšeným mechanismem zámku.

Vybavení kabiny: 
Uvnitř kabiny došlo také k zajímavým změnám, nyní tam naleznete nový typ nezávislé parkovací klimatizace, která je integrována s automatickou klimatizací kabiny. Full LED osvětlení vám ozáří každý kout kabiny jako třeba novou ledničku o objemu 50 lt. Sedadla umožňují větší rozsahy výškového i podélného nastavení přesně podle požadavků každého řidiče. U lůžek došlo k rozšíření variability, lze navolit tuhost, možnost sklopení či počet dílů.

Konektivita ANS24 je rozšířená o moderní funkce jako jsou dálkový přístup ke kódům chyb a upozornění přístrojové desky, Track & Trace, analýzu časového fondu řidiče. Rovněž přispívá bezpečnosti, například u prudkého brždění či překračování rychlosti.
Pomocí služby Smart Connectivity Pack můžete kompletně sledovat svá vozidla na základě několika parametrů:
  • Sledování spotřeby paliva pomocí Smart reportů zasílaných týdně
  • MyIveco Customer Portal umožňuje přístup ke sledování výkonů vozidla a řidiče
  • Vehicle monitoring and Remote Assistance (Sledování vozidla a Vzdálená pomoc na silnici, aktualizací softwaru)
  • MyIveco Easy Way APP  zpříjemňuje řidiči pobyt v Kabině
Motor: 
Motory CURSOR 13 jsou k dispozici s výkony 490, 530 a 570 HP. Jejich výkon a účinnost je v novém moderním vozidle zlepšena.